Постраждалі від підриву Каховської ГЕС можуть отримати одноразову матеріальну допомогу

Постраждалі від підриву Каховської ГЕС можуть отримати одноразову матеріальну допомогу

Одноразову матеріальну допомогу постраждалі від підриву Каховської ГЕС можуть отримати у будь-якому управлінні соціального захисту. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України, передає NEWS Хмільника.

На допомогу постраждалим  з державного бюджету було виділено понад 564 млн гривень. Кожен постраждалий з підтоплених регіонів Херсонської та Миколаївської областей отримає 5 тис. грн за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

Постраждалими вважаються особи, які на момент виникнення надзвичайної ситуації:

  • проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями

  • перемістилися після 06 червня 2023 р. з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей,  які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.

З документів необхідно пред’явити:

  • документ, що посвідчує особу, або єДокумент,

  • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків,

  • для дітей – свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.

При цьому заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник або уповноважена особа органу опіки та піклування.

У випадку, якщо документи були втрачені, людина може пред’явити їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.

Звернутися із заявою до органів соцзахисту необхідно не пізніше, ніж до 31 серпня 2023 року (включно).

Увага! Призначення одноразової виплати не здійснюватиметься тим громадянам, які проживали на території підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвались як ВПО і отримують щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.

Якщо ви зіштовхнулись з ситуацією, коли органи соцзахисту не приймають відповідну заяву, можна звернутись зі скаргою на гарячу лінію Національної соціальної сервісної служби за телефоном  (044) 289-87-89.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *