Посадовця Хмільницької міськради судитимуть за оборудки з електроенергією

Посадовця Хмільницької міськради судитимуть за оборудки з електроенергією

Прокурорами Хмільницької окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно керівника управління Хмільницької міської ради Вінницької області за обвинуваченням у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України). Про це інформують в Хмільницькій окружній прокуратурі, передає NEWS Хмільника.

Досудовим розслідуванням установлено, що управлінням в лютому 2021 року за результатами проведених тендерних закупівель укладено договір про постачання електричної енергії закладам освіти громади. Договором було визначено ціну електроенергії в сумі 1,93 грн за 1 кВт/год з податком на додану вартість.

Надалі постачальник звернувся до управління з проханням укласти додаткові угоди до договору, якими просив збільшити ціну на електричну енергію за одиницю товару, надавши документи, що фактично не підтверджують коливання ціни на електроенергію в сторону збільшення.

Посадовець не перевірив вказані документи на предмет відповідності їх вимогам чинного законодавства та безпідставно протягом вересня – листопада 2021 року уклав з постачальником 6 додаткових угод про постачання енергії з поступовим завищенням ціни з 2,70 до 4,85 грн за 1 кВт/год з ПДВ, що значно перевищувало початкові договірні ціни.

Як наслідок бюджету міської громади завдано шкоди на понад 790 тис. грн.

У разі доведення винуватості у вчиненні інкримінованого злочину у судовому порядку, обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом до семисот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або без такого.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *