Померла 45-річна молодша медсестра. У неї діагностували COVID-19 та ще ряд хвороб… Це вже друга смерть з початку пандемії коронавірусу у нашому районі.

Померла 45-річна молодша медсестра. У неї діагностували COVID-19 та ще ряд хвороб… Це вже друга смерть з початку пандемії коронавірусу у нашому районі.

– Станом на 09.00 05 серпня 2020 року на Хмільниччині не зафіксовано нових випадків захворювання на COVID-19. Але одна особа, яка перебувала в лікарні, померла. У неї було діагностовано гострий мієлоїдний лейкоз, полісигментарна пневмонія, легенева недостатність і коронавірусна інфекція, – повідомляє офіційний сайт Хмільницької райдержадміністрації.
– Померла 45-річна жінка, молодша медична сестра однієї із амбулаторій нашого району.
За останні 5 днів по району зареєстровано 5 нових випадків захворювання на COVID-19, із них одна дитина віком 7 років, – розповідає завідувач ВСП Хмільницький міськрайвідділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний Центр МОЗ  України» Володимир Бойко. – Загалом, станом на сьогодні по Хмільницькому району зареєстрували 96 випадків захворювання на COVID-19. З них – 13 дітей. Одужали 89 осіб, померли дві. Наразі на лікуванні в інфекційному відділені КНП «Хмільницька ЦРЛ» заходиться двоє хворих на COVID-19 та ще шість осіб з підозрою. Три людини перебувають на амбулаторному лікуванні.
Звертаю увагу те що багато хворих із підозрою мають симптоматику COVID-19 та результати КТ (комп’ютерної томографії), де діагностовано пневмонію, а ПЛР показує негативний результат.
Відповідно до досліджень вчених різних країн світу, незважаючи на високу специфічність ПЛР, її чутливість становить, за різними даними, від 63 до 78%. Це означає, що приблизно у 30% хворих на COVID-19 ПЛР може бути негативною.На результат ПЛР впливає чимало чинників (місце взяття матеріалу, час його забору від початку клінічних симптомів, техніка і навіть матеріал, яким цей тест проводиться, а також умови зберігання та транспортування).
З початку пандемії по району зареєстровано 155 підозр на COVID-19, з яких у 42 чоловік, за клініко-епідеміологічними даними та висновком КТ-діагностики, була явна симптоматика COVID-19 та пневмонії, тоді як ПЛР показувала негативний результат. Наприклад, у одного члена сім`ї із 4 чоловік було підтверджено захворювання на COVID-19 методом ПЛР, а решта мали такі ж симптоми захворювання та пневмонію, а ПЛР були негативні.
Наголошу, що у хворих, в яких результат ПЛР негативний – контакт не обмежується, що може призвести до інфікування оточуючих.
Тому в черговий раз нагадую, що для попередження зараження збудником коронавірусної хвороби COVID-19 та розповсюдження випадків захворювання необхідно дотримуватись наступних протиепідемічних правил та Постанов головного державного санітарного лікаря:
– Виконавчій владі необхідно забезпечити систематичне проведення поточної дезінфекції у місцях масового скупчення людей, а саме: зупинок громадського транспорту, дитячих майданчиків, ліфтів та під’їздів багатоквартирних будинків. Контролювати проведення масових заходів, наради, конференції, сесії проводити з дотриманням дистанції, а за можливості – дистанційно.
– Перевізникам забезпечити регулярну дезінфекцію транспортних засобів, перевезення пасажирів здійснювати в межах кількості місць для сидіння та в масках або респіраторах.
– Керівникам закладів торгівлі, громадського харчування посилити контроль за проведенням дезінфекції приміщень та контактуючих поверхонь і забезпечити дотримання відстані між клієнтами не менше 1,5 м та використання відвідувачами і працівниками засобів індивідуального захисту.
– Жителям міста та району під час перебування в громадських будинках і спорудах, закладах торгівлі тощо необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Уникати скупчення людей, рекомендовано дотримуватись соціальної дистанції не менш 1,5 метрів від інших людей; уникати близького контакту з особами, які кашляють або мають симптоми гострого респіраторного захворювання. Дотримуватись гігієни рук: часто та ретельно мити руки з милом не менше 20 секунд, обробляти руки дезінфікуючими засобами. Дотримуватись етикету кашлю. При підвищенні температури тіла, кашлю, ускладнення дихання та інших симптомів гострих респіраторних захворювань необхідно терміново звернутись до сімейного лікаря. При контакті (перебуванні на відстані одного метру протягом 15 хвилин і більш) з хворими на COVID-19 є обов’язковою процедура самоізоляції 14 днів.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *