Поліція застерегла цивільних людей від спроб використання зброї в злочинних цілях

Поліція застерегла цивільних людей від спроб використання зброї в злочинних цілях

Як відомо, в Україні набув чинності закон про забезпечення участі цивільних осіб у захисті країни, який діятиме у період воєнного часу. Зокрема, у документі зазначається, що цивільні українці, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, можуть на законних підставах отримувати та використовувати зброю та боєприпаси для неї й застосовувати їх проти військовослужбовців країни-агресора.

Водночас голова Національної поліції України Ігор Клименко застеріг цивільних українців від будь-яких спроб використання зброї в злочинних цілях, – повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на офіційний сайт Національної поліції у Вінницькій області.

  • Захищати рідну Україну – святий обов’язок кожного. І тепер кожен, хто має право та навички, може боротися проти російських окупантів зі зброєю в руках. Законотворці легалізували використання цивільними власної нагородної, спортивної (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливської зброї. Але виключно для відсічі збройної агресії проти України! Застерігаю всіх від спроб використати зброю в злочинних цілях. Лише проти окупантів – для захисту держави!, – наголосив Ігор Клименко.

Глава відомства також нагадав про спрощену процедуру отримання та використання зброї ветеранами та пенсіонерами органів внутрішніх справ, Нацполіції, НАБУ, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, податкової міліції, БЕБ чи Державної кримінально-виконавчої служби, учасниками бойових дій тощо.

  • Отримавши зброю, ці особи закріплюються за підрозділами поліції або тероборони та залучаються до виконання оборонних завдань і забезпечення правопорядку на вулицях населених пунктів. Усі дані щодо отримання зброї вносяться в Інформаційний портал Національної поліції України.

Нагадаємо, днями посилили відповідальність за мародерство. Так, тепер мінімальне покарання, передбачене за мародерство (ст. 432 Кримінального кодексу України) – збільшене з трьох років до п’яти років позбавлення волі.

Крім того, в умовах надзвичайного чи воєнного стану збільшено покарання за вчинення злочинів:

– частини 4 ст. 185 (Крадіжка), покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років);

– частини 4 ст. 186 (Грабіж), покарання – позбавлення волі на строк від семи до десяти років),

– частини 4 ст. 187 (Розбій), покарання – позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна);

– частини 4 ст. 189 (Вимагання), покарання – позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна;

– частини 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна), покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років).

Фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *