Поліція оштрафувала водія за “сп’яніння”, а Вінницький апеляційний суд скасував рішення та закрив справу

Поліція оштрафувала водія за “сп’яніння”, а Вінницький апеляційний суд скасував рішення та закрив справу

Правоохоронці не повинні складати адміністративні протоколи на водіїв за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння лише за те, що вони виглядають стомленими та не можуть фізіологічно здати аналізи. Такого рішення у справі № 149/3485/22 дійшов Вінницький апеляційний суд.

  • У грудні 2022 року в місті Хмільник поліцейські зупинили телескопічний навантажувач JCB 531-70 (трактор) та подумали, що його водій перебуває в стані наркотичного сп’яніння. Зокрема, у водія були звужені зіниці очей і вони не реагували на світло, посмикування очних яблук. У протоколі було вказано, що від проходження огляду на стан сп’яніння водій відмовився, – йдеться в повідомленні на порталі Today.

На водія склали адміністративний протокол, а суд оштрафував його на 17 тисяч гривень і заборонив керувати всіма видами транспортних засобів терміном на рік.

На це водій трактора подав апеляційну скаргу. У Вінницькому апеляційному суді дійшли висновку, що правоохоронці не повинні складати адміністративні протоколи на водіїв за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння лише за те, що вони виглядають стомленими та не можуть фізіологічно здати аналізи.

Для такого рішення було декілька підстав:

  • суддя Вінницького апеляційного суду, дослідивши відеозаписи, які були у справі, дійшла висновку, що водій не відмовлявся пройти огляд на стан сп’яніння, але не зміг здати аналізу сечі з фізіологічних причин. У медичному закладі водій знаходився 2 години, але так і не зміг здати аналіз сечі з незалежних від нього причин. Відеозапис доводить, що водій не відмовлявся від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння;
  •  сам по собі втомлений вид водія, його спокійна поведінка та адекватна поведінка щодо поліцейських не можуть бути розцінені як ознаки наркотичного сп’яніння.

Вінницький апеляційний суд дійшов висновку, що у матеріалах справи немає належних доказів того, що водій керував ТЗ у стані наркотичного сп’яніння. Тому рішення суду першої інстанції він скасував та закрив справу.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *