Поетеса з Кропивної Валентина Павленко перемогла у Всеукраїнському літературно-мистецькому фестивалі

Поетеса з Кропивної Валентина Павленко перемогла у Всеукраїнському літературно-мистецькому фестивалі

У м. Малин Житомирської області пройшов Всеукраїнський літературно –  мистецький фестиваль ім. Василя Скуратівського «До Василя!»,  на честь вшанування пам’яті Василя Скуратівського, 80 – х роковин з дня його народження та Року Василя Скуратівського в Україні. Учасниками заочного літературного конкурсу в рамках зазначеного фестивалю було представлено 13 областей та  3 країни. Географія народження учасників конкурсу охоплює 19 областей.  У цьому конкурсі взяли участь 63 творчі особистості. Серед них поетеса Валентина Павленко з села Кропивна Хмільницького району, член Спілки письменників України, авторка книг «Домівка птахів», «Істини», «Ріка на ім’я Здивування», «Пам’ять місця»,  член літературно  – мистецького клубу «Золота Троянда», любительського  об’єднання «Читацьке коло».

Загалом 37 книг було подано  24 авторами на заочний  літературний  конкурс, серед них  поетичні збірки Валентини Павленко «Ріка на ім’я Здивування» , «Пам’ять місця», які  і  вибороли I місце у номінації «Книга».

Валентина Василівна отримала відзнаку переможця за  зайняте  I місце у номінації «Поезія» – «Поліський Рільке».

Нагадаємо , що наша землячка в 2019 році  була  нагороджена  Дипломом переможця фестивалю «Ірпінський Парнас» в номінації «Неримована поезія»  за зайняте ІІІ місце.

Тож, вітаємо Вас, шановна Валентино  Василівно, з перемогою та  бажаємо невичерпної енергії , творчого натхнення  і нових досягнень !

За інформацією Хмільницької районної бібліотеки для дорослих

Ось що відомо з біографії нашої талановитої землячки у Вікіпедії:

Валенти́на Васи́лівна Павле́нко (18 грудня 1951, с. Бараші, Ємільчинський район) — українська поетка, член Національної спілки письменників України (2018).

Біографія

Народилася 18 грудня 1951 року в с. Бараші Ємільчинського району на Житомирщині. Закінчила середню школу у рідному селі в 1969 р., згодом філологічний факультет Київського державного університету (1977), історичний факультет Вінницького педагогічного інституту(1995). Працювала журналісткою, учителем. Займається правозахисною діяльністю. Проживає у с. Кропивна Хмільницького району наВінниччині.

Обкладинка книги «Ріка на ім’я Здивування», 2016

Обкладинка книги «Пам’ять місця», 2016

Літературна діяльність

Поетка. Віршувати почала ще у молодших класах школи. Дебютна добірка поезії опублікована в газеті«Літературна Україна» в січні 1970 року. Авторка збірок лірики:

  • «Домівка птахів» (1989);
  • «Істини» (1990);
  • «Ріка на ім’я Здивування» (2016);
  • «Пам’ять місця» (2016).

Друкується у періодиці, колективних збірках, зокрема є публікації в часописі «Сучасність», журналі «Вінницький край», альманасі «Поетичнатопоніміка» та ін.
Лауреат всеукраїнського літературного фестивалю «Відродження поезії» (Одеса, 2018).[5]

«…Валентина у моєму сприйнятті була різко відмежована від різного роду штампів, красивостей і дешевих поетизмів. Її поезії виявляли схильність авторки до глибокого вдумування у пережите і рефлексії над пережитим. Саме переживанням словесних колізій, які виникли з життєвих драм, визначався почерк поетки. Він досить увиразнився ув останні складні часи, що їх Валентина Павленко аналізує прискіпливо і своєрідно – як художник.»
Василь Герасим’юк
«…Манера письма поетки не схожа ні на кого. І це похвально. Її жіноча лірика – соціальна, значима, морально стійка, інтригуюча.»
Дмитро Головко
«Характерною ознакою творчого стилю Валентини Павленко є глибокий ліризм і граничний лаконізм. Не тільки в суто інтимних виявах, а й у несподіваних філософських прозріннях.»
Петро Перебийніс
«Валентина Павленко постає в сучасному поетичному світі як митець самобутній, зовсім не схожий на інших. Вона не визнає римування, довільно ставиться й до ритміки вірша, але надзвичайно цікавий образний світ мислення і уяви виправдовує всі довільності в її поезії.»
Михайло Шевченко

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *