
Щорічно 14 червня планета відзначає важливу дату – Всесвітній день донора крові. Цього дня і напередодні у Вінницькому обласному центрі служби крові вирішили заохотити донорів подарунками.
- До свята Вінницький обласний центр служби крові запрошує усіх охочих долучитись до благодійної справи: здати кров і врятувати життя тим, хто її постійно потребує, – йдеться в повідомленні.
З 13 по 14 червня усі донори, які відвідають наш Центр і здадуть кров, отримають подарунки.
Центр крові працює у будні – з 8.00 до 15.00, у суботу – з 8.00 до 13.30.
Унікальний випадок порятунку життя в окопі!
А ось одна історія про порятунок бійця в окопі, якому дроном передали пакети з кров’ю і врятували від смерті. Це історія про те, як професіоналізм, винахідливість і сучасні технології дали можливість врятувати важкопораненого бійця на передовій.
22-річного азовця Вадима з позивним «Чітецу» під Торецьком важко поранило в шию, осколки пробили сонну артерію. Щоб хоч якось зупинити кровотечу, бойовий медик підрозділу наклав гемостатичний бинт і під обстрілами перетягнув бійця в інше укриття. Поранений втратив десь близько третини крові і був уже у шоковому стані. І тоді керівництво медичного підрозділу вирішило доставити кров до пораненого дроном.
Пілот спрацював ювелірно – підігріті три порції еритроцитів та плазми дрон скинув прямо в окоп до пораненого. Потім було переливання, евакуація під обстрілами до стабпункту, лікування і реабілітація, яка ще триває.
Медики кажуть, що це історія про шанс на мільйон. І визначальним у тому, що Вадима вдалося врятувати, стало саме вчасне переливання крові, в окопі. За тиждень таку логістику крові на передову медики повторили. І знову успішно.
Кров рятує життя!