Попри те, що в школах є їдальні, на жаль, не всі можуть скористатися її послугами. Лише учні молодших класів безкоштовно харчуються в шкільних їдальнях, та деякі з пільгових категорій. Інші ж учні змушені брати з собою перекуси. Добре, якщо школяр дбає про здоров’я і купує їжу в їдальні, а якщо ні?
Президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоровʼя МОЗ України Олег Швець порадив батькам українських школярів, що краще покласти до шкільного ланч-боксу, щоб було і смачно-ситно, і корисно.
- Беріть за основу шкільних перекусів продукти, які надовго дають відчуття ситості. До таких належать продукти з високим вмістом білка (хліб, зернові батончики, горіхи, твердий сир, яйця тощо).
- Готуйте канапки та сендвічі з цільнозернового хліба.
- Не використовуйте у бутербродах майонез, крем-сир та інші магазинні «намазки».
- Обирайте начинку для канапки з помірним вмістом жиру. Це може бути нежирне м’ясо (наприклад, курка або індичка), риба (тунець або лосось), твердий сир з низьким вмістом жиру.
- Завжди додавайте до бутербродів зелений салат та овочі. Обирайте помідори черрі або палички з моркви, огірка, селери та перцю. В окреме відділення ланч-боксу покладіть нежирний хумус чи інший соус — з ним дітям буде смачніше їсти овочі.
- Завжди кладіть шматочки фруктів та ягоди, які дитині легко з’їсти за один раз. Банан, порізане яблуко чи груша, помита лохина, шматочки мандарину чи апельсину, скибочки дині.
- Замість фруктових чи шоколадних батончиків кладіть ланч-бокс корисні сухофрукти, наприклад, родзинки та курагу. Замініть тістечка на шоколад, цільнозернові батончики та печиво.
- Обирайте йогурти з низьким вмістом жиру та цукру. Краще зупинитися на білому йогурті, до якого можна додати власні фрукти чи ягоди.
- Якщо сир містить багато жиру і солі, то покладіть його меншу скибочку. Намагайтеся надавати перевагу нежирним і помірно солоним сортам сиру.