Пляжна зона, скейт-парк і “Кальмарове царство” – ці та інші локації планується зробити в Хмільницькому міському парку

Пляжна зона, скейт-парк і “Кальмарове царство” – ці та інші локації планується зробити в Хмільницькому міському парку

Нові оригінальні арт-зони, дизайнерські локації, мистецькі споруди та скульптури: скульптура-композиція «Дельфін», виготовлений нашим земляком Віктором Стуканом, а також бесідки, лавки, канатний місток завдовжки 30 метрів, вольєр для птахів, інклюзивний дитячий майданчик, дитячо-спортивно-гімнастичний комплекс «Сфера», сцена під відкритим небом, будиночок на воді – це все уже є в Хмільницькому міському парку.  Але ще є багато ідей стосовно того, що повинно там бути, чим доповнити парковий інтер’єр і якими розвагами порадувати хмільничан. Дещо з того, що є в плануванні, нині доробляється, а для чогось потрібно більше часу. Втім, хмільничани мають право знати, що планується зробити в місці, де нині найбільш людно. Тому про ідеї спеціально для NEWS Хмільника розповів міський голова Сергій Редчик.

За словами міського голови, в майбутньому планується зробити канатний місток, який сполучатиме берег річки Південний Буг із островом. Острів слугуватиме місцем відпочинку як для жителів громади, так і для туристів, відпочиваючих. Місток планується зробити за сучасним дизайном і доступним для людей з інвалідністю.

Новинкою для хмільничан, яку зараз намагаються швидко доробити спеціально до Дня міста, стане ще одна оригінальна локація – озеро «Кальмарове царство».  Над її виготовленням нині працює скульптор із арт-бетону з Піщанки – Юрій Вторук. До речі, причали з арт бетону, що над річкою  – це теж справа рук Юрія Івановича Вторука. На озері встановлена ще одна його скульптура – на 8-тонному камені велика «золота» рибка – 2,5 метра.  Пофарбована буде спеціальною якісною фарбою, яка зберігається 10 років. «Кальмарове царство» розташується на другому озері. На фонтані буде височіти величезний кальмар (висотою 4,5 метра), він буде з підсвіткою.  Вся ця конструкція  буде супроводжуватися періодичними звуовими ефектами, що додаватиме певної казковості.

Вздовж озера заплановано зробити багато покручених алейок  у вигляді ніжок кальмара, а далі навколо озера – буде багато маленьких кальмарів.  На цій території має бути пляжна зона – зона відпочинку.  Лавки у вигляді трикутників, лежаки з грабових дощок, пристань.  Усі бажаючі зможуть також не лише відпочити біля озера, але й поплавати на човнах, катамаранах, каяках, які вже придбано бюджетним коштом в рамках реалізації ініціатив ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді».

Неподалік планується зробити волейбольний майданчик і встановити тренажери, щоб юним і дорослим хмільничанам було де відпочити і розважитись.

В парку вже цього року планується відкриття скейт-парку, зроблять його в рамках проекту бюджету участі. За кошти громадського бюджету  встановлять розгонку (скат з бортиками), спарену гірку, трамплін, тумбу та фанбокс із перилами.

Еко-куточок для птахів:  вольєр, який звикли бачити хмільничани, нині переробляється в фазанник.  Для крилатих мешканців нині роблять умови,  максимально наближені до природніх.  Територія 500 кв.м.,  натягнута сітка у висоту має  6,5 метрів,  де птахи мають змогу літати і розвиватися.  На території  планується також встановити очерети,  «пташники» з соломи, є дерев’яний будиночок, де в разі непогоди пернаті матимуть змогу сховатися від дощу тощо. На території фазанника є качелі для птахів.  На майбутнє планується навіть робити екскурсії для відвідувачів.

Нині в еко-куточку всього 28 видів птахів: фазани та павичі, декоративні та дикі голуби, лебеді, папуги і канарейка.  З часом сюди планують завезти ще пернатих мешканців. Дикі качки прилетіли самі. Їх у міському парку  до сотні. Крім пернатих,  в озері проживають 4 великі китайські черепахи, запустили рибу. На деревах облаштували шпаківні, годівнички для птаства.

                       

«На гостини до птахів» – ще один  будиночок, де проживають  декоративні  голуби, лебеді, фазани, папужки і канарейка.  А дуже скоро  привезуть папугу, що вміє говорити.  Будиночок має два поверхи.  З другого поверху  є можливість спостерігати за лебедями, для яких на першому поверсі облаштували місце для зимівлі.  В будиночок планується пропускати небагато людей, адже поміститися там можуть лише до 5-7 осіб. Передбачається також, що люди зможуть не лише подивитися, а й погладити пернатих мешканців, випити в будиночку чаю, помилуватися краєвидом над озером…  Також хочуть облаштувати спуск до води, щоб відвідувачі могли ближче підійти до лебедів, краще роздивитися цих благородних птахів. І все це можна буде зробити щоденно з 12 до 16 години.

Ще багато роботи планується виконати для облагородження території міського парку, адже його потрібно і розрівняти, і озеленити, а на альпійській гірці – доробити фонтан-водоспад.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *