План дій сталого енергетичного розвитку та клімату м.Хмільника – на погодженні у Єврокомісії

План дій сталого енергетичного розвитку та клімату м.Хмільника – на погодженні у Єврокомісії. Про це повідомляє офіційний сайт міської ради:

– 22 грудня 2017 року рішенням Хмільницької міської ради місто-курорт  Хмільник приєдналося до Угоди Мерів – Європейської ініціативи щодо Клімату та Енергії.

З того часу у сфері ощадного та ефективного використання енергії у місті  багато чого змінилося.  Починаючи з лютого 2018 року, проводились Дні сталої енергії, тематичні відкриті уроки у школах, комплекс навчальних семінарів з питань впровадження енергоменеджменту в бюджетних установах міста. Посадовці міської ради брали участь у навчальних тренінгах, стажувалися в інших містах, які мають більшу практику та досвід впровадження енергетичного менеджменту на рівні муніципалітетів, проводили дослідження витрат енергії (енергоаудит) в школах та інших бюджетних установах міста.

Цьогоріч наша громада стала переможцем проекту «Енергоефективність у громадах-ІІ», який впроваджується в Україні німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. У результаті проведено енергоаудити тих бюджетних будівель, у яких моніторинг енергоспоживання не був проведений у 2018 році. Це був перший крок до запровадження енергоефективних заходів.

Минулого року фахівцями міської ради спільно з експертом по написанню проекту План дій сталого енергетичного розвитку та клімату м.Хмільника до 2030 року Віталієм Лесюком напрацьовано відповідний документ, що передбачає впровадження місцевих проектів з підвищення енергоефективності, які є загальнонаціональними,  міжнародними, глобальними.

22 листопада 2019 року цей План дій затверджено рішенням Хмільницької міської ради, а 4 грудня 2019 року подано до Європейської комісії Угоди мерів. Зараз документ знаходиться в Італії. Після того, як Об’єднаний дослідницький центр Єврокомісії надасть позитивну оцінку нашому Плану Дій та погодить його, ми станемо повноцінними членами цієї ініціативи.

Варто зазначити, що зі 150-ти міст-підписантів «Угоди мерів» затверджений представництвом  Єврокомісії документ мають приблизно 40 міст. Конкуренція дуже висока, бо йдеться про залучення до розвитку Хмільника  значних коштів. Тому ми надалі зацікавлені брати участь у проектах, конкурсах, грантах для впровадження енергоефективних заходів. Але для цього необхідний План дій сталого енергетичного розвитку та клімату, погоджений Європейською комісією Угоди мерів. У зв’язку з цим, міський голова Сергій Редчик надіслав звернення до Європейської комісії Угоди мерів з проханням перевірити та погодити План дій сталого енергетичного розвитку та клімату м.Хмільника до 2030 року.

Це наш шанс зробити великий крок вперед і ми маємо спробувати скористатися ним.

На офіційному веб-сайті міста створено банер «Енергоефективність», де можна знайти нормативно-правові акти України, розпорядження, дописи по місту щодо заходів з енергетичного менеджменту. http://ekhmilnyk.gov.ua/enerhoefektyvnist

У рамках впровадження Європейської ініціативи “Угода мерів”, на виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Хмільницькій ОТГ на 2018-2020 роки, для дотримання умов представництва добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування – асоціації “Енергоефективні міста України” в період з 22 по 24 червня 2020 року  у місті Хмільнкиу проводяться Дні сталої енергії, які цього року проходять під гаслом: “Поза межами кризи: чиста енергія для зеленого відновлення і зростання”.

Дні сталої енергії мають на меті  підвищити поінформованість жителів громади щодо сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *