Після канікул учні Хмільника прийдуть уже не в школи, а в ліцеї: що зміниться?

Після канікул учні Хмільника прийдуть уже не в школи, а в ліцеї: що зміниться?

Так, усі 4 школи міста Хмільника носитимуть назви ліцеїв. І не лише у місті Хмільнику. В Хмільницькій громаді буде 14 ліцеїв, 4 гімназії та одна початкова школа. За відповідні зміни Хмільницька міська рада проголосувала наприкінці минулого 2021 року, щоб у травні 2022 року школярі вже могли отримати документи про освіту з новою назвою.  Чому так і що зміниться для хмільницьких учнів, – пояснили в управлінні освіти, молоді та спорту Хмільницької міської ради.

В Хмільницькій громаді нині проходить процес переоформлення установчих документів закладів освіти відповідно до Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 20 січня 2020 року.

За цим Законом освіта ділиться на три цикли:

  • початкова школа (1-4 клас),
  • гімназія (5-9 клас)
  • ліцей (10-12 клас).

Всі ці цикли пройдуть уже діти, які навчаються в Новій українській школі, зараз вони у перших-четвертих класах.

Тобто школи, які випускатимуть дванадцятикласників, тепер мають називатися ліцеями, дев’ятикласників – гімназіями, а четвертокласників – початковими школами.

Назви «Загальноосвітня школа І / II / III ступеня» вже немає.

Гімназія може мати у своєму складі початкову школу, ліцей – і гімназію, і початкову школу.

Початкова може мати у своєму складі дошкільну освіту.

За відповідні зміни Хмільницька міська рада проголосувала наприкінці минулого 2021 року, щоб у травні 2022 року школярі вже могли отримати документи про освіту з новою назвою.

Управління освіти, молоді та спорту міської ради подаватиме замовлення на свідоцтва до єдиної бази у Київ. А з нового навчального року право на фінансування матимуть лише заклади, що зареєстровані за назвами, визначеними в Законі.

Поки що освітні заклади кардинально не зміняться. Новації приходитимуть поступово.

Надалі передбачається, що три класи ліцею будуть профільними. Але поки що законодавство про профільну освіту лише розробляється в Міносвіти і науки України. (ст. 31 ЗУ “Про повну загальну середню освіту”).

Відповідно до Закону України «Про освіту», заклади освіти мають 5 років на переоформлення установчих документів для приведення їх у відповідність до чинних норм.

Але вже з 28 вересня 2022 року в територіальних громадах не може бути жодних загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) зі ступенями (звідки і йде поняття «пониження ступеня»), НВК чи НВО. Лише початкові школи, гімназії та ліцеї.

Тож за освітнім Законом у Хмільницькій громаді тепер буде 14 ліцеїв, 4 гімназії та 1 початкова школа.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *