Підприємства російського олігарха, один з яких у Хмільницькому районі, було передано у державну власність

Підприємства російського олігарха, один з яких у Хмільницькому районі, було передано у державну власність

За матеріалами Служби безпеки та Державного бюро розслідувань,  Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту щодо передачі у державну власність України підприємств, які належали російському олігарху Олегу Дерипасці. Вартість переданого Україні майна становить понад 10 млрд грн. 

Про це повідомили на сайті Служби безпеки України.

Націоналізували Миколаївський глиноземний завод, а також надровидобувні компанії «Глухівський кар’єр кварцитів» (с. Баничі, Сумська область), «Хустський кар’єр» (Закарпатська область) та «Жежелівський кар’єр» (знаходиться у Козятинській громаді Хмільницького району).

До речі, Державним бюро розслідувань було встановлено, що ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» постачав до РФ компоненти, що можуть використовуватись при виготовленні російського тактичного ракетного комплексу.

Встановлено, що Дерипаска, який входить до найближчого оточення військово-політичного керівництва рф, керував підприємствами через підконтрольні комерційні структури в різних регіонах України.

Таким чином російський олігарх намагався приховати своє відношення до українських активів.

Втім, співробітники Служби безпеки і Державного бюро розслідувань викрили схему та ініціювали передачу 100% російського майна в дохід України.

Фото кар’єру – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *