“Підняття тарифів – це неминучий і вимушений крок під час війни…” – Микола Юрчишин

“Підняття тарифів – це неминучий і вимушений крок під час війни…” – Микола Юрчишин

Нещодавно у Хмільницькій міській раді відбулася зустріч міського голови Миколи Юрчишина з редакторами місцевих засобів масової інформації нашої громади. У неформальній обстановці Микола Васильович відповів на запитання журналістів.

На довготривалій прес-конференції було обговорено багато питань, що стосуються жителів громади та її  розвитку. Зокрема, й те, що стосується підвищення цін на транспортне перевезення і воду для населення.

Зі слів міського голови Миколи Юрчишина, наразі працівники міськради роблять все можливе для того, щоб люди мали можливість отримати всі необхідні послуги. На жаль, через дуже складне становище в країні орган самоврядування не в силах зробити все, що хочуть люди. А для того, щоб люди мали можливість отримувати важливі для життя послуги, і щоб зберегти підприємство в робочому стані, – підняття цін стало неминучим процесом. За словами Миколи Васильовича, – це вимушений крок, щоб утримати економіку громади під час війни.

Що стосується транспортного перевезення.

  • Працівники міськради розпочали готувати регуляторний акт для того, щоб обговорити з громадськістю ситуацію, що виникла, і що могло б допомогти разом знайти ту ціну, яка влаштувала б усіх.
  • Якщо перевізники не будуть виконувати поставлених завдань, з ними буде розірвано договір.
  • Органи самоврядування не мають права закупити той продукт, на який зранку ціна 50 гривень, а ввечері – вже 70 грн.

Нагадаємо, з 15 квітня вступили в дію нові тарифи на послуги водовідведення і водопостачання для населення. Зокрема, за 1 кубометр води по централізованому водопостачанню вартість складає 35,94 грн., ПДВ – 5, 99 грн., по централізованому водовідведенню за 1 кубометр ціна – 21, 36 грн, в т. ч. ПДВ – 3,56 грн.

Міський голова Микола Юрчишин розповів, що наразі наші тарифи навіть менші, ніж були на деяких підприємствах Вінницької області до війни.

Головною причиною підняття ціни на воду Микола Васильович назвав підняття цін на компоненти, які потрібні Водоканалу для очищення води. Більше того, ці компоненти не виробляються в Україні, а тому потрібні додаткові витрати. Підвищення ціни на хлор теж вплинуло, як і ціна на енергоресурси. Ще однією причиною стало підвищення заробітних плат в країні, зокрема, зросла і мінімальна зарплата.

Досить часто працівники водоканалу виїжджають за межі міста для проведення ремонтних робіт, а це додаткові витрати на пальне для автомобіля. Втричі зросли ціни на каналізаційні труби і їх комплектуючі для водовідведення. Крім того, системи водовідведення міста Хмільника у вкрай важкому стані, вони потребують системного і навіть капітального ремонту.

  • Кожне підприємство повинне мати свій розвиток. У нас чудове місто, і якщо ми хочемо мати хороші дороги, то спочатку треба прокласти якісні й надійні комунікації. Для цього теж потрібні гроші, – сказав Микола Юрчишин.
  • Також якість води у нас відповідна. Думаю, хмільничани цієї весни помітили відсутність у воді запаху риби, і її чистоту, а над цим теж треба працювати. Вважаю, що тарифи підняли справедливо, – додав міський голова.

Микола Юрчишин зазначив, що до нього звертається багато людей з питанням про підняття цін. Проте у нього виникає зустрічне запитання до них: «Чому, якщо сім’я неплатоспроможна, вони не звертаються за субсидією, а якщо працюють неофіційно – то не сплачують податки в державу?».

Не менш важливим питанням для нашої громади є економічний аспект. Так, Микола Васильович поділився інформацією про можливу релокацію бізнесу в нашу громаду. Одне з підприємств може переїхати до нас із місць ведення бойових дій уже найближчим часом, але поки що ведуться переговори з іншим місцевим заводом, щоб надати підприємству-переселенцю необхідні потужності для роботи. Міський голова впевнений, що це був би чудовий економічний потенціал для нашого міста.

Алла Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *