Під час карантину в Україні збільшилась кіберзлочинність: більше 5 тисяч кіберзлочинів було викрито Нацполіцією в 2020 році

Під час карантину в Україні збільшилась кіберзлочинність: більше 5 тисяч кіберзлочинів було викрито Нацполіцією в 2020 році

Для оперативного надання допомоги громадянам у кіберполіції створено безкоштовну телефонну лінію (0-800-50-02-02) підтримки. За 9 місяців її роботи поліцейські надали 100 000 телефонних консультацій із питань кібербезпеки. Про це повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Глава Нацполіції зазначив, що із розвитком Інтернет-простору набирає обертів і кіберзлочинність. Особливо чітко це відчулося під час карантину, коли в онлайн масштабно перейшли робота, покупки, зустрічі.

– Шахрайства з платіжними картками, крадіжки грошей з банківських рахунків, розповсюдження комп’ютерних вірусів, викрадення хакерами персональних даних громадян, онлайн-торгівля наркотиками, протидія піратству та поширенню протиправного контенту – це далеко не повний перелік завдань кіберполіції. Загалом минулого року було зареєстровано понад 5 000 кіберзлочинів, в яких вдалося оперативно затримати 106 фігурантів кримінальних проваджень, серед яких – 13 педофілів, – розповів Ігор Клименко.

Також для більш оперативного реагування на кіберзлочини та для кращої комунікації із населенням, у 2020 році у складі Департаменту кіберполіції запрацювала сервісна служба. Громадяни можуть отримати консультацію спеціаліста або дізнатися про результати розгляду поданого звернення, зателефонувавши на безкоштовну телефонну лінію підтримки за телефоном 0-800-50-02-02. За 9 місяців її роботи надійшло більше ніж 100 тисяч дзвінків та більш як 40 000 електронних звернень.

Джерело:  Урядовий портал

Фото – з відкритих інтернет-джерел

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *