Перший літній табір та урочиста лінійка відбулися для учнів-хмільничан польської школи

Перший літній табір та урочиста лінійка відбулися для учнів-хмільничан польської школи

Нещодавно закінчився перший Літній табір для учнів польської школи при Хмільницькій міській Спілці поляків імені Владислава Реймонта.  Два незабутні тижні для хмільницьких дітей пролетіли, як один день, адже у таборі було дуже весело й цікаво. У Літньому таборі брали участь діти польської школи при Спілці та всі охочі хмільничани та хмільничаночки.

Проведення табору в Хмільнику стало можливим завдяки проєкту «Польська експедиція. Літні школи та онлайн-освіта», створеному Фондом Свобода і Демократія. Було враховано всі заходи безпеки та санітарні норми. Графік роботи був із дев’ятої ранку до 16-ї години, також для учасників було враховано й обід.

       

Учасників табору було поділено на дві групи – старшу та молодшу, де вони активно граючись розвивалися, вчилися ораторству, брали участь в інтелектуальних, колективно-табірних  іграх і   майстер-класах, займалися арт-терапією і поглиблювали знання з польської мови.  Словом, кожен день у таборі був насиченим настільки, щоб сучасна молодь і діти хоча б на півдня забули про свої гаджети й активно спілкувалися з однолітками. І це організаторам  – адміністрації Спілки вдалося.

  • Це наш перший досвід із проведення табору. В подальшому  планую проводити такі ж літні табори. Сподіваюся, що такі літні інтелектуально-розвиваючі табори будуть користуватися успіхом серед хмільничан, і не лише учнів польської школи, але й тих дітей і батьків, які зацікавлені у всебічному розвитку. Можливо, тоді зможемо робити табори в декілька змін, а не один раз на літніх канікулах. Приємно, що і батькам, і дітям  сподобалося, і я дуже рада, що моя ініціатива проведення табору в Хмільнику була підтримана і у нас все вдалося, –  сказала голова Хмільницької спілки поляків  Євгенія Брильянт.

                       

               

А 5 вересня для учнів польської мови та новачків школи знову продзвенів перший дзвоник. Урочиста лінійка відбулася на території храму Пресвятої Трійці, де зібралися учні від 5 років та більше. Більше сотні дітей буде навчатися цього року в школі.

Святкова лінійка співпала цього дня із проведенням загальнопольської акції “Народні читання”, яка була започаткована в 2012 році Президентом Польщі. Тож на святковій лінійці учні та батьки оознайомилися з твором “Балладина” польського поета Юліуша Словацького. Усі учасники читання були відзначені дипломами з печаткою, яку Спілка отримала від канцелярії президента Польщі спеціально для проведення заходу.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *