Перша березнева потужна магнітна буря накриє Землю вже завтра: скільки їх буде, як виникають і якими ще можуть бути наслідки магнітних бур

Перша березнева потужна магнітна буря накриє Землю вже завтра: скільки їх буде, як виникають і якими ще можуть бути наслідки магнітних бур

На думку астрофізиків, магнітна (геомагнітна буря) представляє собою один з видів геомагнітної активності. Це явище викликане надходженням в околиці нашої планети обурених потоків сонячного вітру і їх взаємодією з магнітосферою Землі.
Дати березневих магнітних бур назвали в Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН.
І найближча магнітна буря накриє Землю вже завтра, 6 березня.

З 12 по 21 число буде ціла серія коливань, з піком активності 18-19 числа.

Магнітні бурі впливають на здоров’я і самопочуття людей. Вони небезпечні в першу чергу для тих, хто страждає артеріальною гіпертонією і гіпотонією, хворобами серця. Приблизно 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів відбувається саме під час сонячних бурь. При цьому безпричинна втома, апатія, сонливість, напади головного болю можуть бути і в тих, хто вважає себе абсолютно здоровим. Лікарі радять уважно стежити в ці дні за своїм станом, уникати стресів, психоемоційних та фізичних навантажень. Щоб мінімізувати вплив магнітної бурі на організм, потрібно уникати стресів і сильної фізичної активності, а тренування замінити прогулянкою на свіжому повітрі, старатися висипатися, відмовитися від алкоголю, куріння, кави,  важкої їжі.

Як виникають магнітні бурі?

На Сонці постійно проявляється електромагнітна активність, і час від часу вона посилюється. Корональні діри, викиди корональної маси, сонячні спалахи – усе це призводить до того, що в навколишній простір потрапляє велика кількість заряджених частинок.

Їх підхоплює сонячний вітер і від Сонця на величезній швидкості несе в усіх напрямках, зокрема і в напрямку нашої планети.

Землі пощастило: у неї сильне магнітне поле, яке виконує роль своєрідного купола, що захищає життя на планеті від небезпечних космічних явищ.

Коли заряджені частинки, що рухаються з боку Сонця, досягають Землі, вони стикаються з цим захисним “щитом”: магнітне поле починає збурюватися, змінюватися, коливатися – саме ці процеси й називаються магнітними бурями.

Фактично, магнітні бурі – це наслідок захисної реакції магнітного поля Землі на зовнішні чинники.

Якими ще можуть бути наслідки магнітних бур?

Найрізноманітнішими. Приміром, саме завдяки ним виникають полярні сяйва. Але частіше магнітні бурі все ж пов’язують із можливими проблемами – зокрема, збоями в роботі електромереж, телефонного і супутникового зв’язку, навігаційних систем тощо.

Найбільша геомагнітна буря в історії спостережень була зафіксована у 1859 році. Вона призвела до серйозних збоїв у роботі телеграфу в Європі та Америці.

За деякими оцінками, якби магнітна буря такої ж сили сталася сьогодні – коли технології проникли в життя людства набагато глибше, ніж 150 років тому, – це призвело б до справжньої катастрофи і завдало багатомільярдних збитків.

На щастя, магнітних бур такої ж сили більше не траплялося. Але випадків, які дозволяють усвідомити можливі наслідки потужних магнітних бур, вистачає.

Приміром, з ними пов’язують масштабний збій в роботі енергосистеми канадської провінції Квебек у 1989 році – без електропостачання тоді залишилися близько шести мільйонів людей.

З кожним роком – разом із посиленням залежності людства від технологій – зростає й потенційна небезпека магнітних бур.

За матеріалами BBC NEWS та vn.20minut.ua

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *