Переможні друге і третє місця отримали хмільничани на обласному онлайн-конкурсі сатири і гумору імені Степана Руданського

Переможні друге і третє місця отримали хмільничани на обласному онлайн-конкурсі сатири і гумору імені Степана Руданського

Обласний конкурс авторів та виконавців сатири і гумору імені Степана Руданського проводиться   у грудні. Він був започаткований у 2013 році до відзначення 180-ї річниці від дня народження Степана Руданського і з того часу проводиться щорічно.

У цьому році в обласному онлайн-конкурсі, який проходив з 30 листопада по 30 грудня 2020 року, взяли участь 67 гумористів, серед яких виконавці творів Степана Руданського, автори та виконавці власних гумористичних творів, дуети та народні аматорські театральні колективи. Кращими виконавцями стали й жителі Хмільницького краю – Сергій Гутнік з села Морозівка та Юрій Повар із села Порик, які отримали переможні місця.

Відтак Сергій Гутнік отримав ІІ місце, виконавши гумореску С.Руданського “Добре торгували”.

Юрій Повар отримав почесне ІІІ місце за гумореску “Про сусідів”, автор Гриць Драпак.

Переможці отримали дипломи та подарунки.

Довідково: 

У січні зазвичай проводиться Всеукраїнське свято сатири і гумору ім. С. Руданського, на якому беруть участь переможці та кращі виконавці обласного конкурсу сатири і гумору.

Всеукраїнське літературно-мистецьке свято імені Степана Руданського було започатковане в 2009 році з нагоди відзначення 175-річчя від дня народження Степана Руданського за ініціативи Вінницької організації Національної спілки письменників України. В нинішньому році Всеукраїнському святу сатири і гумору імені Степана Руданського виповнилося 40 років.

Традиційно свято сатири і гумору  розпочинається в с. Хомутинці покладанням квітів до пам’ятника Степану  Руданському, мітингом з вшанування його пам’яті, відвідинами музею письменника та урочистим святом в сільському будинку культури за участю виконавців гумору та творчих колективів району і області. Завершується перший святковий день творчою зустріччю з відомими письменниками України та учасниками Вінницького куреня гумористів імені Степана Руданського.

Наступного дня урочистості переносяться в місто  Калинівку, де на площі біля будинку культури розміщуються Світлиці з різних районів області. Тут відбувається театралізоване дійство за творами письменника, виступи провідних народних аматорських колективів Вінницької області та виконавців гумору і колективи з інших областей. Однак, цьогоріч свята не було. За часи свого існування лише двічі — у 2015 році у зв’язку із війною на Сході та в нинішньому році через епідемію коронавірусу не відбулося святкове дійство у Калинівці.

Фото – lorna-l.livejournal.com

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *