ПЦУ дозволила святкувати Різдво 25 грудня

ПЦУ дозволила святкувати Різдво 25 грудня

У Православній церкві України дозволили проводити різдвяні богослужіння 25 грудня. Однак дозвіл діятиме лише для тих парафій, де громада і настоятель храму виявлять таке бажання, – повідомляє NEWS Хмільника.

Про таке рішення стало відомо сьогодні на черговому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної церкви України).

Зокрема, було ухвалене Рішення №19 «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.».

Беручи до уваги численні запити та враховуючи дискусію, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві; передбачаючи, зокрема через обставини війни, загострення у публічному просторі календарних суперечок; з метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін, Священний Синод Української Православної Церкви (Православної Церкви України), вирішив:

  • Там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *