Пасивне тютюнопаління завдає такої ж шкоди здоров’ю, як і безпосереднє вживання тютюну

Пасивне тютюнопаління завдає такої ж шкоди здоров’ю, як і безпосереднє вживання тютюну

У сучасному суспільстві куріння є поширеною звичкою серед різних груп населення,
в тому числі серед жінок, підлітків і навіть дітей. Згідно зі статистичними даними, у світі
налічується близько 1 млрд. людей, які регулярно вживають тютюн, – повідомляє NEWS Хмільника.

Нікотинова залежність – серйозна небезпека для здоров’я, оскільки, перш за все, знижується опірність організму курця до нових захворювань і ускладнюється перебіг вже наявних хвороб.

Інформацію про шкоду куріння переконливо демонструє той факт, що в тютюновому димі присутні більше 4000 хімічних речовин, з яких 250 є фармакологічно активними, токсичними, мутагенними, а понад 50 – канцерогенними. Найбільшу небезпеку представляють смоли, нікотин, чадний газ, що входять до складу тютюнового
диму.

В організмі людини немає жодного органу або системи, які б не зазнавали руйнівного впливу від тютюнового диму і його складових речовини:

  • за даними ВООЗ, у всьому світі куріння є причиною 90% смертей від раку легенів,
  • 75% – від хронічного бронхіту, який, за статистикою, виникає у 88% курців.

Тютюновий дьоготь є, як мінімум, подразником для дихальних шляхів і легенів. У
легенях людини з нікотиновою залежністю осідають і накопичуються смоли, які
спричинюють пошкодження альвеолярних мішечків, блокуючи механізм самоочищення легенів – це призводить до розвитку бронхіту, емфіземи легенів, пневмонії тощо.
Небезпечними є всі без винятку компоненти тютюнового диму, особливо канцерогенні, що провокують ракові захворювання.

Рак легенів – важка онкологія, характеризується надзвичайно високою летальністю.
Смертність від нього підвищується прямо пропорційно числу щоденно викурених
цигарок. Люди, що викурюють до 10 цигарок в день, страждають на рак легенів в 10 разів частіше, ніж некурці, а ті, що викурюють 40 цигарок і більше – в 30 разів. Не є винятком виникнення ракових пухлин нижньої губи, порожнини рота, гортані, бронхів.

За даними ВООЗ, у всьому світі куріння також є причиною 25% смертей від ішемічної
хвороби серця. Серце курця страждає в результаті спазму судин, порушується їх структура через негативний вплив смол, утворюються атеросклеротичні бляшки, що
призводить до високого ризику тромбоутворення і закупорки судин. Крім цього, тривале куріння обумовлює хронічну гіпоксемію (знижений вміст кисню в крові) – чадний газ, потрапляючи з тютюновим димом, значно зменшує обсяг кисню, який надходить в усі життєво важливі органи, в тому числі і серце. Такі порушення призводять до виникнення серйозних захворювань серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, інфаркт, інсульт, атеросклероз) і у курців зустрічаються значно частіше.

Куріння також призводить до патологічних змін і інших органів та систем.

Безпечного рівня впливу тютюнового диму не існує! Вдихання вторинного тютюнового диму (пасивне куріння) завдає такої ж шкоди здоров’ю, як і безпосереднє вживання тютюну в будь-якій формі.

Пам’ятайте!!!

Куріння тютюну (як звичайних сигарет, так і кальяну) викликає психологічну і фізичну залежність і призводить до непоправних негативних наслідків для організму. Усвідомлення шкоди тютюну є дієвою мотивацією, що допомагає подолати тягу!

Споживачі тютюнової продукції недостатньо обізнані, що електронні пристрої є не менш небезпечні, ніж традиційні сигарети.

Завжди робіть вибір на користь здоров’я! Ваше здоров’я – у ваших руках!

За матеріалами Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *