Пам’яті Героя України Владислава Українця: в Хмільнику відбувся турнір з футзалу

Пам’яті Героя України Владислава Українця: в Хмільнику відбувся турнір з футзалу

Благодійний турнір Хмільницької міської територіальної громади з футзалу серед юнаків, приурочений пам’яті Героя України Владислава Українця, відбувся цієї суботи, 24 лютого. Саме цього дня, 24 лютого 2022 року героїчно загинув хмільничанин Владислав Українець.  На змаганнях були присутні рідні полеглого Героя України.

Перед початком змагань відбулася товариська зустріч ветеранів спорту та учасників АТО.

В турнірі взяли участь команди з футбольних клубів “Локомотив” (Козятин), ФК з міста Баранівка Житомирської області, ФК “Темп” (місто Вінниця), “Авангард” (місто Калинівка), ДЮСШ з міста Калинівки і команда ДЮСШ з міста Хмільника.

 

В результаті змагань переможні місця посіли такі команди:

1 місце

Дитячо-юнацька спортивна школа міста Хмільника (ДЮСШ)

2 місце

Футбольна команда ДЮСШ м. Калинівка

3 місце

Футбольна команда «Авангард» м. Калинівка

По завершенні турніру сімʼя Владислава і представники влади вшанували пам’ять полеглого Героя та поклали квіти до могили й памʼятної дошки захисника.

Довідково про Героя:

Доки хмільничани того злощасного 24 лютого лякалися перших сигналів тривоги, Владислава Українця вже не стало. Владислав Українець здійснив справжній героїчний подвиг, і його мужність та жертовність не забудуться навіть через віки.

Владислав Петрович Українець народився 5 грудня 1999 року в Хмільнику. Навчався у школі №4, де закінчив 9 класів. Активний спортсмен, адже з 2 по 9 класи грав у шкільній футбольній команді, яка посідала призові місця в обласних змаганнях і навіть виходила на Всеукраїнський рівень.

Після школи закінчив Кам’янець-Подільський  ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою (2016 р.), а також Національну академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Львів, 2020). Дисциплінованого й відповідального Владислава призначили командиром відділення взводу.

Від 22 липня 2020 року служив командиром 2 механізованого взводу механізованої роти військової частини А 2960 (10 батальйон 59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка Сухопутних військ ЗСУ).

У 2020 році Владислав Українець виконував бойові завдання на східному рубежі під час оборони країни. У серпні 2021 року Владислав одружився. Маючи значний бойовий досвід, Владислав Українець ділився зі своєю дружиною своїми враженнями й переживаннями, а також прогнозував початок дуже жорстокої війни з росією.

Повномасштабне вторгнення росії лейтенант Збройних Сил України зустрів на південному напрямку. Він у перший день російського вторгнення вів запеклий бій за стратегічний Антонівський міст, який з’єднує Херсон із лівобережжям Дніпра. Під час прориву на цьому мосту наші бійці відбивали ворога, як могли. Втім, сили були нерівні. Українські підрозділи змушені були відступати.

Бригада Владислава Українця виходила з оточення під Херсоном. Командир механізованого взводу окремого мотопіхотного батальйону Владислав Українець на БМП прикривав відхід нашого війська від удару ворога, що атакував українські позиції. Усі вийшли, і він теж став відступати. Але не встиг. У машину, де був боєць, влучив ворожий снаряд.

Владислав Українець прикривав своїх побратимів, і вже сам мав відходити, проте  не встиг. Майже тиждень інформація про загибель хмільничанина не була підтверджена. Весь цей час дружина Катерина, яка чекала народження їхнього первістка, жила надією, що її чоловік вижив. 2 березня страшна звістка підтвердилась. І саме того дня Президент України Володимир Зеленський присвоїв захиснику звання “Герой України”  з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

За інформацією відділу культури і туризму Хмільницької міської ради.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *