Палії сухої рослинності навіть не замислюються, яку наносять шкоду…

Палії сухої рослинності навіть не замислюються, яку наносять шкоду…

Із закінченням сільськогосподарських робіт восени багато людей пораються на городі, наводячи порядок на своїй земельній ділянці. І обирають найпростіший спосіб – спалювання сміття і сухої трави не задумуючись, яку шкоду наносять собі, своєму здоров’ю, оточенню та навколишньому природному середовищу.

Про шкідливість таких дій нашим читачам розповів Володимир Бойко – завідувач Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» і вкотре закликав громадян не палити сухої трави.

  • Під час спалювання сміття та сухої рослинності у повітря разом з димом потрапляє велика кількість токсичних шкідливих речовин. Однією із найтоксичніших синтетичних сполук, які виділяються в повітря, є діоксин. Діоксини — це речовини, що належать до І класу токсичності. Також, при розкладанні несортованого сміття в атмосферу виділяються небезпечні речовини, такі як важкі метали – окиси азоту, оксид сірки, оксид вуглецю, чадний газ, бензоперен та інші небезпечні речовини. Ці речовини згубно діють на організм людини, загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи і дихальних шляхів та алергічного характеру. Спалювання сміття негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей.
  • Володимире Миколайовичу, що порадите господарям земельних ділянок, що краще зробити із сухостоєм?
  • З метою знищення трав’яних залишків доцільно проводити їх утилізацію. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладення рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту (однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив). Найціннішою характеристикою компосту як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.
  • Не лише ви, а й неодноразово рятувальники закликають людей не шкодити оточенню та довкіллю. Адже не замислюються про наслідки, а за таку шкоду є й відповідальність.
  • Так, заборона спалювати листя, суху рослинність та сміття передбачена Законами України «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», “Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць», “Державними санітарними правилами охорони атмосферного повітря населених місць” та іншими нормативно-правовими актами. За шкоду, завдану довкіллю та здоров’ю людей, порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
  • Закликаємо мешканців міст та сіл Хмільницького району не спалювати стерню, суху
    рослинність та сміття на присадибних ділянках та відкритій місцевості. Не будьмо
    байдужими до довкілля та до власного здоров’я!

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *