“Оздоровлюйтесь духовністю” – закликає відомий хмільницький митець Дмитро Власійчук

“Оздоровлюйтесь духовністю” – закликає відомий хмільницький митець Дмитро Власійчук

– Сьогодні на своїй сторінці у Facebook  відомий у Хмільнику та знаний далеко за межами міста-курорту митець, художник,  майстер  витинанки, член Національної спілки  майстрів народного мистецтва України Дмитро Власійчук створив оригінальний допис під назвою «Оздоровлюйтесь духовністю», в якому, повчальним словом повертає до культури і духовності, пропонує ознайомитися зі світлинами Великодніх композицій витинанок. Ми охоче публікуємо за згодою автора цей допис для  донесення його змісту до ширшого загалу хмільничан, щоб пам’ятати, що ми – українці, яким важливо берегти народні традиції й оздоровлюватися духовністю, – повідомляє офіційний сайт Хмільницької міської ради.

«Де є коріння, там виросте й гілля» (народна мудрість)
Кожна нація, кожен народ мають свої звичаї, традиції, обряди, що вироблялися протягом багатьох століть і освячені віками.
Ми, українці, – нація дуже давня. Свою духовну культуру почали творити далеко до християнського періоду. Разом із християнством Візантія принесла нам частину своєї культури.
Київська Русь, прийнявши християнство, взяла частину культури із Візантії і додала до своєї національної батьківської культури. Зустріч України з Візантією – це не зустріч бідного з багатим, це зустріч – рівних.
(Ще донедавна ми мали «старшого брата», якого навчили Богу молитися, просвітництвом займалися з мокселями, культуру несли, уму-розуму вчили. А москаль невдячний все в нас вкрав. Назву держави, церкву, історію, культурні й духовні цінності, святині і т.д., ще й назвав нас «меншим братом», малоросом. Прийшов непроханий в наш дім та ще й запроваджує свої порядки. Хай йому грець окаянному!)
А поєднавши культурні надбання Візантії, українці збагатилися, урізноманітнились, привнесли якесь нове забарвлення, зміст та видовищність у наше буденне життя та свята. Бо душа і розум, крім рутинної виснажливої праці, хочуть спокою, ладу, чогось прекрасного, високого, незвичного, одухотвореного.
Складно жити в злагоді з моральними цінностями, з тими ж десятьма Божими заповідями. Ми не ідеальні, але до досконалості треба прагнути. Може сьогоднішнє нещастя нас всіх напоумить. Починаємо кожен із себе. Бо збідніли, очерствіли, огрубіли, збайдужіли ми до природи, до прекрасного, один до одного. Будуймо духовний храм у своїх душах і серцях. Оздоровлюймось духовністю і нашою самобутньою, цікавою, багатою національною історією, культурою та народними традиціями і звичаями. Бо в нас і коріння глибоке, і гілля широке. Пам’ятаймо! Ми – українці, і все це наш дім, наша Україна.
Дивімося Великодні композиції:

Дмитро Власійчук

Перелік робіт талановитого митця можна переглянути за цим посиланням на сайті міської ради: http://ekhmilnyk.gov.ua/archives/55929

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *