Епідемічна ситуація із захворювання на коронавірус на Хмільниччині бажає залишатися кращою. На жаль, захворюваність продовжує зростати з немалими темпами. Лише за останні 7 днів зареєстровано 18 нових випадків (по місту Хмільнику – 12 осіб, в селах – 6) та 1 смерть: померла 71-річна жителька міста Хмільника.
Серед захворілих 2 медичних працівника, 1 – працівник КЗ ДНЗ № 7, 1 – КЗ ЗШ І-ІІІ ст. № 2, 1 священник, в якого приходи у 3-х селах, 1 військовослужбовець, 2 – працівники сервісного центру МВС.
Всього по району зареєстровано 262 випадки захворювань на COVID-19, що склало 434,5 випадків на 100 тис. населення (по місту – 147, по селах – 115), із них 21 дитина (по місту – 10, в районі -11), одужало – 220, померло – 7 осіб (5 – місто, 2 – район). Серед захворілих – 38 медичних працівників та 25 – працівники закладів освіти.
Станом на ранок 16.10.2020р. на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні КНП «Хмільницька ЦРЛ» знаходиться 13 хворих на COVID-19 та 120 з пневмоніями та підозрою на COVID-19. Завантаженість «коронавірусних» ліжок (хворі на COVID-19 та підозри на COVID-19) по КНП «Хмільницька ЦРЛ» становить 204,6 %, при нормі не більше 50.
На амбулаторному лікуванні знаходиться 22 хворих на COVID-19 та 99 – з підозрою на це захворювання.
- На Хмільниччині склалася досить невтішна ситуація і по захворюваності на пневмонії та підозри на COVID-19. Загалом за останній тиждень зареєстровано 219 осіб з підозрою на COVID-19, із яких в 150 осіб діагностовано пневмонію. Померло 3 особи, в яких було діагностовано пневмонію, а ПЛР була негативною, хворі знаходились на лікуванні в КНП «Хмільницька ЦРЛ». Це жителі міста Хмільника віком 29, 62, 69 років, – розповів спеціально для NEWS Хмільника завідувач ВСП Хмільницькийміськрайвідділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир Бойко.
- Тому вкотре звертаю увагу на те, що багато хворих із підозрою мають симптоматику COVID-19 та результати КТ (комп’ютерної томографії), де діагностовано пневмонію, а ПЛР показує негативний результат. Відповідно до досліджень вчених різних країн світу приблизно у 30% хворих на COVID-19 ПЛР-тест може бути негативним. На результат ПЛР впливає чимало чинників (місце взяття матеріалу, час його забору від початку клінічних симптомів, техніка і навіть матеріал, яким цей тест проводиться, а також умови зберігання та транспортування). У хворих, в яких результат ПЛР негативний – контакт не обмежується, що може призвести до інфікування оточуючих, – акцентував Володимир Миколайович.
- Враховуючи серйозність ситуації, наголошую про необхідність керівниками закладів та установ вживати всіх протиепідемічних заходів, визначених законодавством України з метою недопущення спалаху коронавірусної хвороби.
Жителям і гостям міста та району під час перебування в громадських будинках і спорудах, закладах торгівлі, транспорті тощо необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Уникати скупчення людей, рекомендовано дотримуватись соціальної дистанції не менш 1,5 метрів від інших людей; уникати близького контакту з особами, які кашляють або мають симптоми гострого респіраторного захворювання. Дотримуватись гігієни рук: часто та ретельно мити руки з милом не менше 20 секунд, обробляти руки дезінфікуючими засобами. Дотримуватись етикету кашлю. При підвищенні температури тіла, кашлю, ускладнення дихання та інших симптомів гострих респіраторних захворювань необхідно терміново звернутись до сімейного лікаря.