Оприлюднено механізм, за яким відрізатимуть електроенергію боржникам

Оприлюднено механізм, за яким відрізатимуть електроенергію боржникам

Як відомо, з 29 січня 2024 року в Україні почнуть відключати боржників від електричної енергії. Про деталі відповідного механізму під час загальнонаціонального телемарафону розповів  гендиректор компанії-енергопостачальника Yasno Сергій Коваленко.

Отже, нещодавно було ухвалено відповідне рішення про позбавлення клієнтів, які мають великі борги за комунальну послугу, після зняття урядом мораторію на відключення послуг та нарахування пені населенню.

За словами Сергія Коваленка, спочатку клієнтам-боржникам надходитимуть сповіщення: починаючи від СМС-повідомлень, розсилок у Viber та чатах, та закінчуючи телефонними дзвінками з проханням оплатити заборгованість.

Далі після несплати боржникам почнуть надсилати попередження у вигляді офіційного документа. Їх розсилатимуть за 10 днів до відключення.

Найпершими відключення торкнуться тих боржників, які мають найбільшу суму боргу за електроенергію.

Нарахування штрафів та пені клієнтам за протермінування оплати відбуватиметься виключно в рамках звернення до суду щодо стягнення заборгованості.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2023 року Кабінет міністрів України скасував мораторій на відключення споживачів житлово-комунальних послуг у разі заборгованості, крім прифронтових територій. Це рішення ухвалено через те, що деякі люди почали зловживати можливістю не платити за комуналку.

Найбільше боржників наразі у регіонах, які не мали системного впливу бойових дій, наприклад, у Чернівецькій області.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *