Одягни блакитне: завтра міжнародний день поширення інформації про аутизм

Одягни блакитне: завтра міжнародний день поширення інформації про аутизм

Ви самі у лісі: що будете кричати? Швидше за все – «ау». Ау  – для мене спільнокореневе слово до «аутизм», що в перекладі з грецької означає «сам». Люди з аутизмом занурені в себе, самі…

Завтра, 2 квітня, міжнародний день поширення інформації про аутизм. На підтримку людей з аутизмом свідомі громадяни одягають блакитний одяг.

Довідка:

2 квітня Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародним днем ​​поширення інформації про проблему аутизму ще в 2007 році. День був встановлений для того, щоб підкреслити важливість допомоги аутистам для підвищення рівня їх життя. Символом цього дня вважається синій колір, бо це колір Всесвітньої організації аутизму Autism Speaks. Саме ця організація в 2005 році вперше організувала акцію на підтримку даної теми – акція називалася «Запали синім» ( Light It Up Blue ).

А що ми знаємо про цей розлад?

Кілька років тому, коли вперше дізналась про цей день, прочитала, власне, і про сам розлад.

Недуга виявляється уже в ранньому віці та розвивається протягом життя. Серед найголовніших симптомів для діагностики такого відхилення вчені називають так звану тріаду Лори Вінг: це складнощі в сфері соціальної взаємодії; порушення у сфері вербальної і невербальної комунікації; обмежена активність, інтереси та повторювана поведінка.

Найчастіше  ознаки аутизму батьки помічають впродовж перших трьох років життя дитини, якщо вони встигли це зробити спільно з лікарями, то такому малюку можна допомогти втримати зв’язок з навколишнім світом.

Можна багато говорити про аутизм, та я не лікар, я – рупор, гучномовець тих питань і проблем, які є у суспільстві. Кожен з нас – неповторний, унікальний, не такий, як інші, люди з аутизмом – також.

У них свій світ, не руйнуйте його своїм цинізмом! Якщо Ви готові поділитись своєю історією життя про виховання дитини-аутиста – залюбки вислухаю Вас. Ми – з Вами усім серцем!

Ваша Наталя Міщук

 

Поділитись у соц мережі


1 коментар(ів) на статтю “Одягни блакитне: завтра міжнародний день поширення інформації про аутизм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *