Одягни блакитне: наші земляки долучились до акції на підтримку людей з аутизмом

Одягни блакитне: наші земляки долучились до акції на підтримку людей з аутизмом

2 квітня – всесвітній день розповсюдження знань про аутизм.

Фахівці пояснюють, що аутизм (розлади аутистичного спектру (РАС) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Діти з аутизмом грають з предметами, не так як інші, вони не цікавляться тим, що роблять їхні однолітки – у них свій світ, закритий від сторонніх. Але їм дуже потрібна наша допомога, розуміння та підтримка.

Людей із аутизмом часто називають «люди дощу».  Світ знає чимало обдарованих людей з аутизмом, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.

Наші земляки долучились до всесвітнього дня поширення інформації про аутизм та в соціальних мережах сфотографувались у блакитному (як символічному кольорі).

Інклюзивно- ресурсний центр Війтівецької сільської ради, разом із Службою у справах дітей Війтівецької сільської ради та Центром надання соціальних послуг, долучились до акції #язнаютаінформуюпроаутизм і одягли блакитне. Також переглянули фільм: “Чорна куля” , який висвітлює проблему аутизму.

Активно висвітлює інформацію про аутизм та проводить різноманітні заходи, присвячені розповсюдженню інформації про людей дощу і громадська організація «Спільний шлях». Саме у цій ГО об’єднались батьки діток з інвалідністю, аби представляти та захищати інтереси своїх дітей, пропагувати ідеї толерантності, прийняття та сприйняття людей з інвалідністю.

На жаль, карантинні обмеження 2020 та 2021 років не дозволили провести масштабних заходів, які проводились у минулі роки, проте, Ви маєте шанс приєднатись до свідомих і небайдужих хмільничан та дізнатись більше про аутизм. Як, наприклад, зробила Ірина Коваль з Війтівецької ОТГ, самостійно долучившись до акції на своїй сторінці в соціальній мережі.

 

Дарина Сміла

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *