Одруження та розлучення у Хмільнику на День святого Валентина

Одруження та розлучення у Хмільнику на День святого Валентина

Хтось День святого Валентина чекає впродовж року, щоб романтично зізнатись у коханні своїй половинці або ж одружитись у День всіх закоханих, інші ж у цей день розлучаються. Хто і як проводить цей святковий день у Хмільнику – говоримо далі з тими, для кого це щоденна робота.

Про 14 лютого і його особливості для тих, хто реєструє шлюби і не тільки, розповіла начальник Хмільницького міськрайонного відділу ДРАЦС Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) Олена Рачинська.

  • Якщо взяти статистику за останні 5 років одруження пар саме у День закоханих, то найбільше, а саме 13 шлюбів, було зареєстровано  у Хмільнику у 2015 році. Згодом почалась тенденція до спаду на такі «популярні» дати. Цьогоріч ми не одружуємо і не розлучаємо жодну пару. Проте, якщо сьогодні знайдуться бажаючі зареєструвати шлюб і в них буде поважна причина,окрім, звичайно, їхньої любові, аби зменшити місячний термін подачі заяви на одруження, ми залюбки це зробимо. Такою причиною може бути вагітність нареченої, яка підтверджена висновком лікаря або ж якщо у одного із пари є загроза його життю: ми сподіваємось, що остання причина ніколи не стосуватиметься наших закоханих, – розповідає Олена Василівна.

Запитую, чи відчувають себе працівниці ДРАЦСу помічницями Купідона. Моя співрозмовниця чесно зізнається, що ні, бо щоденно вона та її колеги, окрім одруження, реєструють народження, смерть, розлучення,зміну прізвища та масу іншої роботи. Окремо шлюбні реєстратори є у великих містах та мегаполісах, у Хмільнику – це працівники з широким колом обов’язків.

А от чи є випадки розлучення у цей день, розповідає прес-секретар Хмільницького міськрайонного суду Наталя Міщук.

  • Так, 14 лютого  у нас розлучається одна пара. Дата обрана випадково, себе антикупідонами не вважаємо : повірте,працівники суду щодня бачать і стають дотичними до багатьох життєвих історій як про кохання всього життя, так і про любов, яка переростає в ненависть. Проте пам’ятаю історію, яка трапилась у минулі роки : пара одружувалась та подавала заяву на розлучення до суду з різницею у кілька років, саме на День всіх закоханих. Сама молода жінка це зрозуміла лише тоді, коли запитала поточну дату. Змушені були її заспокоювати, жартувати, що, можливо, згодом день розлучення буде згадувати як найщасливіший день у її житті. Пішла вона з суду уже спокійна і з надією на краще майбутнє. Працівникам Хмільницького міськрайонного суду часто доводиться бути не лише юристами, а й трішки психологами, аби знати, як знайти необхідні слова для людей, – розповідає Наталя Василівна.

Отакі історії з Хмільника у День святого Валентина. Скажемо лише одне: якщо любите – зізнайтеся, не чекаючи. Якщо ж розлюбили і розлучаєтесь – не шукайте трагізму у якійсь даті. Як люблять у нас жартувати: якщо наречена пішла від Вас до другого, то ще невідомо, кому пощастило більше – Вам чи йому.

Дарина Сміла

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *