Одноразові виплати українцям у розмірі 6600 гривень – це фейк

Одноразові виплати українцям у розмірі 6600 гривень – це фейк

У Центрі протидії дезінформації закликали громадян не вестися на фейки, оприлюднивши інформацію про нову схему про фейкові виплати. Так, у соціальних мережах активно поширюється інформація про одноразові виплати українцям у розмірі 6 600 гривень, тож у Центрі спростували неправдиві дані.

  • Для більшої правдоподібності та переконливості, зловмисники посилаються на нібито ухвалений Верховною Радою України закон №2708 – 267 «Про виплату грошової допомоги усім громадянам України»,йдеться в повідомленні.

В Центрі протидії дезінформації пояснили, що насправді такого закону не існує. Однак існує Закон №2708 «Про працю». Зловмисники навмисно використали схожі цифри у своєму повідомленні, щоб ввести людей в оману. Окрім цього, перейшовши за посиланням з цього повідомлення, людина або потрапляє до сумнівного Telegram-каналу, або надає невідомим особам дані банківської карти, з якої шахраї знімають гроші.

Що робити, якщо натрапили на “замануху”:

  • У Національній поліції закликають не переходити за підозрілими посиланнями.
  •  У разі виявлення такого повідомлення – рекомендуємо залишити скаргу та заблокувати сторінку, з якої розповсюджуються шахрайські повідомлення. Також нікому не передавайте дані про свої банківські картки та рахунки.

Єдиний офіційний ресурс для отримання допомоги онлайн — це сайт “єДопомога“.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *