Одна смерть і чотири життя: вчора з Вінниці до столиці донорські серце, нирки та печінку на трансплантацію доправили за 50 хвилин

Одна смерть і чотири життя: вчора з Вінниці до столиці донорські серце, нирки та печінку на трансплантацію доправили за 50 хвилин

28 вересня 2021 року – це тепер історична дата для Вінниччини, адже цього дня відбулася знакова подія у медицині Вінниччини, а саме операція з  вилучення органів для трансплантації. Так назвав цю дату голова Вінницької ОДА Сергій Борзов на своїй фейсбук-сторінці.

 • Поліцейський гвинтокрил допоміг за 50 хвилин з Вінниці до Києва перевезти серце 38-річного чоловіка для пересадження 12-річній дівчинці. Це наймолодша в Україні пацієнтка, якій трансплантували серце. Операцію треба було здійснювати негайно, інакше пацієнтка не вижила б. Зрештою, операція в Інституті серця минула успішно – у лікарів ще була додаткова година на хірургічне втручання.
  Нирки й печінку донора відвезли до інших лікарень Києва. Нирки мали пересадити двом дівчатам, а печінку — 19-річній дівчині, яка майже місяць перебуває в реанімації.
  Загалом пілотний проект із трансплантації у Вінниці зайшов лише в середині 2020 року, тому підготовка до такої відповідальної операції тривала всього рік. Завдяки згоді родичів загиблого 38-річного чоловіка шанс на життя отримали троє дітей та дівчина.

  Як повідомив Сергій Борзов, на базі обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова розгорнуто відділення для трансплантації нирки. Лікарня уклала угоду з МОЗ України – це дозволило запустити процес створення трансплантологічної служби в області, підкріпивши його і фінансовою підтримкою держави.

  Лікарі базисних закладів навчились констатувати смерть мозку. 4 хірурги-трансплантологи пройшли навчання не тільки в в Україні, а й за кордоном. Підготовлено 6 трансплант-координаторів.
 • Саме завдяки всім цим заходам сьогодні ми підійшли максимально близько до можливості проведення трансплантації у нас в області, а не відправляти наших пацієнтів за межі країни. Йде підготовка пацієнтів до родинної трансплантації нирки.
  Так, наші медики доєднались до процесу роботи трансплантологічної служби країни в реальному часі.
  Вінницька область ввійшла до Єдиної інформаційної системи трансплантації, яка і визначила пари “донор-реципієнт” для проведення операцій. Вилучення органів проводили команди трьох центрів трансплантації разом з нашими лікарями:
  Інституту серця МОЗ України, Національної дитячої спеціалізованої лікарні НДСЛ “Охматдит”, клініки «Оберіг».
  Бригади із Києва приїхали зі своїми операційними сестрами, анестезіологами.
  Весь медичний персонал закладу, де проходив забір органів, працював дуже злагоджено й оперативно, допомагаючи операційним бригадам та забезпечуючи весь операційний процес.
  Процес транспортування органів забезпечувався в супроводі поліції та виконувався за допомогою гелікоптера, адже в таких випадках мова йде про годину часу.
  Ми вдячні родині донора, чиє мужнє рішення врятує життя пацієнтам! Завдяки проведеним операціям столичними медиками та нашим лікарям одразу троє дітей та 19-річна дівчина отримали шанс на повноцінне життя завдяки трансплантації органів.
  Трансплантація органів — це шанс для тисяч людей. І тепер наші лікарі можуть дати цей шанс. Шанс на життя…
  Операція 28 вересня продемонструвала — вінницьким лікарям це вдається, – написав голова Вінницької облдержадміністрації.
  Фото – з ФБ-сторінки Сергія Борзова.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *