Раніше перший заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі національного телемарафону заявив, що з 1 вересня учні повернуться до очної форми навчання. Проте вчора Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет уточнив деталі та назвав, за яких умов діти повернуться до звичного навчання, – повідомляє NEWS Хмільника.
В етері всеукраїнського телемарафону Шкарлет сказав, що більшість батьків виступає за очний формат навчання, оскільки «діти втратили соціалізацію, зв’язки з однолітками та вчителями», але зараз «головне завдання, яке ми ставимо, — безпека».
- Ми розпочнемо очний навчальний процес лише там, де буде підтверджено умови безпеки дітей, в закладах, де є укриття, захисні споруди. Жодна дитина не буде відрахована, якщо не приєднається до очного процесу і батьки вважатимуть, що мають право сумніватися в безпеці того чи іншого закладу освіти… Якщо батьки вважають, що їхня дитина має бути в безпеці та навчатися онлайн, вона буде навчатися онлайн, відраховувати ніхто не буде, – запевнив Шкарлет.
За словами Шкарлета, під час наради з прем’єр-міністром керівник ДСНС отримав завдання провести аудит в усіх закладах освіти та перевірити готовність укриттів. Він уточнив, що саме ДСНС має формувати остаточний висновок щодо готовності закладів до очного навчання.
Стало відомо й про те, які зміни відбудуться у навчальному процесі, адже введуть нові предмети. Так, за словами першого заступника міністра освіти і науки Андрія Вітренка, в школах запровадять такий предмет, як “Захист Вітчизни”. За його словами, зміни стосуватимуться посилення практичної спрямованості цього предмета. Там буде посилено національно-патріотичне виховання та буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Більше того, історію вивчатимуть на основі українських архівних документів.
Крім того, із зарубіжної літератури буде виключено повністю всі твори російських письменників, які оспівують російську армію, такі як, наприклад, роман-епопея Льва Толстого “Війна і мир”. Зараз ведуться дуже напружені дискусії на рівні професіоналів, тож ближче до нового навчального року буде представлена оновлена програма із зарубіжної літератури.
Заступник міністра зазначив, що зараз Міносвіти опрацьовує питання видання нових підручників з історії, але як мінімум до початку нового навчального року буде підготовлено методику викладання історії у школах.
- Ми пишаємося тим, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах. Будуть внесені зміни до методології викладання історії та всесвітньої історії. Робоча група ретельно відпрацює ці зміни й буде виписано взаємовідносини між українською нацією та “руським міром” на основі історичної правди, – сказав Вітренко.