Обираємо зимовий спальник для військових: поради експерта

Обираємо зимовий спальник для військових: поради експерта

Експерт зі спорядження Денис Мельничук розповів про те, які зимові спальники найкращі саме для військовослужбовців. А також про так звані спальні системи, килимки тощо.

Про це поінформували на сайті УНН, передає NEWS Хмільника.

Експерт порадив насамперед звертати увагу на матеріали.

  • Є два основні типи матеріалів: синтетика і природні матеріали. Синтетика гірше мокне, швидше сохне і тримає температуру майже так само, як природні матеріали. Природні матеріали – це пух і шерсть. Пух вважають теплішим, але за дощової погоди і високої вологості він буде гріти, поки сухий. Як тільки він намокне, очікувати з нього якогось тепла не варто. І з ним багато клопоту, щоб висушити. З синтетикою в цьому сенсі набагато простіше: повісив, щоб вона продувалася повітрям, і більше нічого не треба. Тому спальник із природних матеріалів я б не радив брати військовим. Крім того, синтетика краще стискається, коли є необхідність закинути в рюкзак і транспортувати. Підбирати варто під індивідуальні параметри, – радить Денис Мельничук.

Також існують так звані “спальні системи” або MSS (Modular Sleep System). Вони мають декілька шарів. Є найбільш утеплений, розрахований на максимально низьку температуру. Також є менш утеплений шар для помірних температур, наприклад, весни та літа. Зверху вони захищаються зовнішнім окремим шаром – це мембранний матеріал, який не дає волозі, вітру і дощу проникати до утеплюючих шарів. Подібні системи видаються військовим НАТО і складаються із 4-х предметів: утеплюючий шар, помірний шар, мембранний зовнішній захисний шар і мішок для того, аби це все помістити.

  • Знаючи, у яких умовах доведеться спати, за якої температури, можна вибрати один із даних шарів в поєднанні із захисним. Якщо немає вологи, то можна використовувати без захисного шару. Тобто обирати під відповідні обставини. Така система – “золотий” стандарт для військовослужбовця. Наскільки знаю, у нас їх передають, але небагато. Можна придбати самому, але цінники трохи негуманні. Я б радив його краще збирати частинами, тобто купувати не одразу всі 4 предмети, а, наприклад, в першу чергу купити шар під найближчу погоду і захисний. А інший шар придбати по мірі необхідності, – радить експерт.

За його словами, не варто також забувати й про килимки під спальники. Зазвичай утеплювач добре гріє доти, доки не стискається. Коли людина лягає на пух або синтетику, тоді відстань від тіла людини до землі зменшується, через що можна змерзнути. Тому килимки потрібні обов’язково.

Також експерт радить класти під килимок те, що взагалі не пропускає вологу. Є так звані “рятувальні ковдри”, які не пропускають ні вологу, ні вітер. Для цього може підійти звичайна поліетиленова плівка. Її слід покласти на землю, на неї – килимок і тоді вже спальник.

За словами експерта, килимки для спорту взагалі не підходять для військових. Потрібні килимки товщиною не менше одного сантиметра.

  • В ідеалі – якщо це піна, з закритими порами, яка не буде поглинати в себе вологу. Є такі, що скручуються, а є такі, що складаються “гармошкою”. Останній тип зручніший, бо в складеному вигляді він компактніший. Є різні надувні килимки. Але на мою думку, для військових їх не варто брати. Так, вони дають більший простір між поверхнею та тілом, товщина звичайного килимка – 1-2 см, а надувного – 5-7 см. Але з ними більше клопоту, вони комфортніші в туристичних умовах, коли нікуди не треба поспішати і нічого не загрожує життю. Всередині нього та ж піна, як у звичайному килимку. Але щоб вона займала менший простір у складеному стані, з неї “вижимається” повітря, і за рахунок цього такі килимки компактніші. Та треба певний час, щоб повністю розправилася піна і всередину зайшло повітря і розійшлося по всій поверхні. Адже якщо він не розправиться і на нього зверху лягти, то сенсу не буде ніякого. У військових не завжди є час чекати. Якщо є 20-30 хв поспати, то півгодини чекати, поки він розправиться, ніхто не буде. А це дещо небезпечно, –  розповів Мельничук.

Експерт не радить обирати надувні килимки, адже коли їх проб’є, наприклад, осколком, потрібно його замінювати на новий.

Фото – Укрінформ.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *