Обласні поліцейські, в тому числі й хмільницькі, оперативно реагуватимуть на всі порушення виборчого законодавства

Обласні поліцейські, в тому числі й хмільницькі,  оперативно реагуватимуть на всі порушення виборчого законодавства

Сьогодні відбулася селекторна нарада, в якій взяли участь  заступники Глави Нацполіції, представники Громадянської мережі ОПОРА в регіонах, керівники центральних та територіальних підрозділів поліції в областях.

Про це йдеться на офіційному сайті  Національної поліції Вінницької  області.

Зокрема, голова Нацполіції Ігор Клименко наголосив, що основне завдання поліції під час виборчого процесу – простежити за тим, аби вибори пройшли в межах законності:
«Ми всі зацікавлені в тому, аби вибори пройшли чесно, щоб поліцейські чітко виконували свої функції та не були втягнуті у ці виборчі перегони на тому чи іншому боці. Однозначно можу сказати про те, на чому наголошував міністр внутрішніх справ: ми – поза політикою. Ми виключно на боці закону. Ми відповідаємо, щоби вибори у нашій державі пройшли відкрито та чесно».

Також він повідомив, що з 5 вересня Ситуаційний центр національної поліції в посиленому режимі збирає та аналізує всю інформацію про можливі порушення під час виборчого процесу. За його словами, уже зафіксовано 64 повідомлення, пов’язані з виборами. Розпочато чотири кримінальні провадження, складено один адмінпротокол. Поліція пильно стежитиме, щоб суб’єкти виборчого процесу чітко дотримувалися порядку проведення агітації. Як показала практика попередніх виборів, саме незаконна агітація складає практично три чверті усіх зафіксованих адміністративних порушень.

Заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе повідомив, що ще до офіційного початку виборчого процесу до єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про 17 кримінальних правопорушень, тобто всього зареєстроване 21 кримінальне провадження. Тому він зазначив, що напруження тільки зростатиме, тож попросив бути пильними усіх поліцейських.

“Вимагаю від усіх підрозділів забезпечення повної реєстрації заяв та повідомлень, а за наявності ознак кримінального правопорушення – негайно вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань” – звернувся Максим Цуцкірідзе до всіх поліцейських.

На селекторній нараді йшлося також про підкуп виборців, і такі випадки повинні жорстко присікатися. Зокрема, йшлося також і про те, що за окремими частинами статті 160 Кримінального кодексу передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років, а тому це дає поліції додаткові інструменти в документуванні протиправних дій.

Невдовзі «Громадянська мережа «ОПОРА» презентує навчальну платформу – дистанційний онлайн-курс для поліцейських, де кожен зможе отримати інформацію, необхідну для якісної роботи в період виборчого процесу. Відтак всі поліцейські, задіяні до забезпечення безпеки під час виборів, пройдуть таке навчання.

Також під час селекторної наради було наголошено на важливості обов’язкового дотримання  протиепідемічних заходів під час виборчого процесу.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *