Обігріти кімнату без опалення та електрики допоможуть свічки

Обігріти кімнату без опалення та електрики допоможуть свічки

Що робити, коли надворі холодно, опалення не працює, електричний обігрівач не можна вмикати через небезпеку перевантаження електроліній, або ж просто це неможливо зробити, бо немає світла? Чи можливий обігрівач без електрики і як це можна зробити за допомогою свічки, – повідомляє NEWS Хмільника.

Вінницький волонтер Андрій Гижко зробив вдома “свічковий обігрівач” і вже встиг його випробувати. Каже:  “коли холодає, то будь-які методи обігріву підходять”.

  • Я живу в приватному будинку і перші похолодання вже відчуваються. Звичайно,  всю зиму таким чином грітись не вийде, але в моменти аварійних відключень це досить дієвий засіб, – розповів нашому виданню Андрій Гижко.

Взагалі винахідник цієї технології, – це житель теплого регіону США. Так, каліфорнійський винахідник Дойл Досс (Doyle Doss). Дойл Досса його компанія DOSS Products пропонують оригінальну систему для обігріву – “Kandle Heeter”, тобто «Свічковий обігрівач». Дойл Досс не лише придумав цю технологію, а й налагодив бізнес на своєму винаході та продає оригінальні обігрівачі по 25 доларів за штуку.

  • Такий обігрів підходить локально для окремих кімнат. Обігрівачі ставив у кухні та спальні. Фактично за 30 хвилин температура із 16 градусів тепла піднялась до +19, – розповів вінничанин.

Хоча з вигляду це лише свічки з горщиками, проте саме у горщику прихована особливість системи.

Він складається з 3-х горщиків різного діаметру, вкладених один в інший і з’єднаних довгим металевим болтом, на який нанизана ціла купа шайб і гайок, що запросто дозволяють зробити отвори звичайних горщиків. Висота обігрівача зі свічки становить близько 23 сантиметрів, а ширина – близько 18 сантиметрів.

  • Хоча запас енергії у свічці не такий уже й малий, більшість її з гарячим потоком продуктів згоряння розповсюджується у повітрі та лише менша – перетворюється на світло. Горщики над полум’ям свічки накопичують енергію та досить сильно нагріваються, особливо розжарюється центральний стрижень. Після цього тепло повільно передається повітрю всією поверхнею керамічного горщика.

Перш ніж обігрівач зі свічки зможе нормально обігрівати кімнату, потрібно дочекатися, щоб залишкова волога випарувалася з кераміки. На думку містера Досс, це може зайняти 3-4 години, будьте готові. Зберігати прилад потрібно в целофановому пакеті, щоб він не вбирав з повітря вологу.

ЯК ЗРОБИТИ СВІЧКОВИЙ ОБІГРІВАЧ

Для обігрівача потрібно буде взяти:

  • Декілька квіткових горщиків з глини або кераміки з різним діаметром — від маленького до великого.
  • Свічки, можна використовувати чайні, дешевші свічки.
  • Металевий стрижень
  • Болти.

Горщики вкладають один в одного, після чого з’єднують болтами, між якими розташовується багато гайок.

Внизу потрібно поставити підставку під свічку. Можна використовувати навіть цеглини. Важливо, щоб між свічкою та горщиками був простір, щоб до свічки був доступ повітря, інакше вона не буде горіти.

До речі, зігрівалися за допомогою свічок і жителі прифронтових містечок, які були змушені переховуватися від обстрілів у сирих підвалах. За словами тих, хто пережив жахіття, всього декілька свічок у невеличкому підвалі не давали замерзнути дорослим та дітям…

Звичайно ж, нехай нікому не доведеться вдаватися до таких крайніх способів обігріву, але, як-то кажуть – “Підготовлений – значить озброєний”.

Підготувала Алла Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *