Обережно, сказ!

Обережно, сказ!

Сказ – це вірусна смертельна інфекція, розвиток якої у людини можна попередити
своєчасним введенням сироватки людям і вакцинацією тварин. Збудником сказу є вірус Neuroryctes rabici. Завідувач Хмільницьким відділенням ВСП Хмільницький районний відділ ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ» Володимир БОЙКО розповів, хто є переносником смертельного захворювання, найчастіші випадки і що потрібно робити в першу чергу, щоб уникнути ймовірного зараження.

  • Серед тварин, які нападали на людей, як і раніше, провідну роль відіграють тварини, що наближені до людей. Найчастіше сказ спостерігається у диких тварин або підібраних з вулиці. Передається через кров, слизову та слину через укус. Запам’ятайте, що після укусу не слід чекати симптомів, а треба одразу звернутися за медичною допомогою. Інкубаційний період становить від 10 днів.

Єдиний спосіб вберегтися від наслідків укусу хворою на сказ твариною – вакцинація. Всі, хто отримав травму (укус, подряпини, ослинення) від тварини з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають обов’язково звернутися до лікарні та отримати безоплатну медичну допомогу.

За словами Володимира Миколайовича, сприятливими факторами для ускладнення епізоотичної та епідемічної ситуації є неповне охоплення домашніх тварин імунізацією проти сказу. Профілактика та ліквідація природних осередків сказу досягається заходами контролю щільності лисиці рудої та вакцинації домашніх собак та котів для створення імунного бар’єру між дикою фауною та людиною і домашніми тваринами.

  • На жаль, покусані/обслинені тваринами люди запізно звертаються за медичною допомогою або надають недостовірну чи некоректну інформацію про тварин, які їх покусали. Тому не проводиться своєчасний курс антирабічних щеплень за медичними показами. – занепокоєно продовжив розмову Володимир Бойко.

Перешкоди до проведення профілактичних заходів щодо попередження випадків сказу як серед людей, так і серед тварин:

  • не своєчасне звернення населення за антирабічною та медичною допомогою;
  • не своєчасне виявлення джерела інфекції та проведення заходів протидії та профілактики сказу.

Будьте здорові! Не контактуйте з дикими тваринами! Звертайтесь до сімейного лікаря! Вакцинуйте домашніх тварин!

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *