
З появою дитини чи навіть(!) дітей (жартую) святкування Нового року зазвичай змінюється. Ні, це не означає, що тебе з другою половинкою чекають нудотні свята, сповнені плачу, крику і жорсткого розкладу. Кожному віку дитини – своє святкування, але це не точно)).
Новий рік і немовлята
Буде поганий з мене порадник, бо все, що я хотіла, коли моїй дитині було пару місяців від народження, – це спати, спати і ще раз. Тому я повечеряла і, заздалегідь усіх привітавши, поринула у дрімоту.
Але, виявляється, що є такі щасливі батьки, котрі запросто ходять в гості разом із зовсім крихітними немовлятами і навіть не паряться з цього приводу. Моя хороша знайома Лариса розповідала, що саме так зробили їхні друзі, прийшовши до них з 3-місячною донею, яка чудово спала в колясці, а якщо просиналась, то просто гралась різними іграшками (уявіть, мами вимогливих дітей, таке буває). Тому тут треба вирішувати лише батькам, орієнтуючись на характер своєї дитини, наскільки галасливе буде свято і де воно проходитиме: у вас чи у когось іншого.
Новий рік і дошкільнята
Знову розповім наші святкування за останніх два роки. Графік сну уже встановлено і це просто щастя якесь! Бо два роки тому, награвшись із дитиною, поївши святкову вечерю, ми залишили Дмитрика на дідуся і бабусю та рвонули до друзів, які ще й живуть на одній вулиці із нами. Сестрички, привіт). Давно забуте відчуття свята повернулось – жарти, смішні ігри, дзвін бокалів і традиційні загадування бажань у колі найдорожчих друзів.
Минулого року ми помандрували разом з сином до рідні у столицю. Нас стільки разів запрошували, а ми стільки разів хотіли, що нарешті мрія збулась! А от здійснення мрії сина – відвідування зоопарку і ще усілякі дрібні приємності зробили його подорож незабутньою. Хоча бою новорічних курантів він не дочекався: зненацька влаштував істерику на рівному місці і заснув – вражень на один день таки було багато. А ми із чоловіком, моєю сестричкою та її чоловіком чудово провели новорічну ніч і на кухні, час від часу заглядаючи у кімнату до Дмитрика.
А от ранок 1 січня, як і весь день був, якби це краще сказати, просто жахливий. Таксі не приїжджало, бо усі були зайняті, квитки на поїзд взяти було нереально ще задовго до свята, а от білети на автобус – лише по його прибуттю і ми 5 годин провели в холодному автовокзалі з малим, який нудиться. Переграли всі можливі ігри, пили чайок, гуляли надворі, ходили в кафе, танцювали – ми розважались як могли, при цьому гарантії, коли квитки з’являться і що автобус приїде, ніхто у касі не давав. Ми були наполегливі, бо вже наступного ранку мали бути на роботі: таки доїхали.
Тому, коли плануєте кудись їхати з 31 грудня по 3 січня, будь ласка, або купуйте заздалегідь білети, або подорожуйте автомобілем, який вирішить купу ваших проблем.
Загалом, придумайте вашим діткам, якусь святкову програму: саме час, щоб до них завітав Дід Мороз: вони вже залюбки розкажуть йому віршик. Загляньте в Інтернет – знайдете купу всіляких цікавинок для дітей дошкільного віку!
Новий рік і школярі
- Бавити не треба і це велике щастя, – сказала одна моя знайома, яка виховала 4 дітей.
Проте, навіть якщо вони не вірять уже в Діда Мороза, створіть разом з ними новорічну атмосферу. Прикрасьте ялинку, спечіть імбирне печиво, купіть подарунки рідним разом – саме такі дії зближають батьків із синами та доньками і діти надовго запам’ятають такі моменти.
Новий рік і підлітки
Ви раніше цього так хотіли, але тепер передумали). Замість гуляння до світанку у тебе безсоння до ранку і лише одна думка «Коли повернеться?». Так, твоя доросла-маленька дитина вперше пішла святкувати Новий рік до друзів. Що я тобі скажу? Тримайся, таких років у тебе буде багато, звикнеш потроху.
Новий рік і дорослі діти
Вони прибіжать святкувати до татка з мамою, коли самі стануть батьками, і підкинуть своїх чад вам. Ха-ха)).Якщо це трапилось із тобою: дивись перші два пункти)). А серйозно, якщо твої дорослі діти хочуть провести Новий рік разом з вами, батьками, то радійте, бо це означає, що їм з мамою і татом добре, легко і затишно.
Ну, ось, здається, все! А взагалі, моє традиційне: не дивись на когось, роби так, як комфортно саме твоїй родині!
Твоя Наталя Міщук