Новий храм постане у Хмільнику

Новий храм постане у Хмільнику

Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський, прибув з архіпастирським візитом до м. Хмільника, де у співслужінні Преосвященного Павла, єпископа Одеського і Балтського, який прибув до Вінницько-Тульчинської єпархії розділити з нами радість сьогоднішньої події, звершив чин заснування храму на честь Св. Арх. Божого Михаїла.

За традицією парафіяни зустріли владику запашним короваєм, а настоятель прот. Іван Пукас, подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його звершити чин заснування храму.
Велика кількість віруючих зібралась на місці будівництва храму, щоб разом з владиками і духовенством помолитися і бути свідками історичної події.
На цьому місці був колись храм на честь Св. Арх. Михаїла, але його зруйнувала у 30-ті роки минулого століття безбожна більшовицька влада. І от сьогодні з волі Божої святиня починає відроджуватися.
Під час чину заснування храму було освячено хрест, а також наріжний камінь, який разом з грамотою про сьогоднішню подію були закладені у підмурок.
Богослужіння завершилось святковим многоліттям, після якого владика Михаїл звернувся до присутніх з архіпастирським словом, в якому, зокрема, розповів про значення храму та закликав вірних любити свою державу та свою Церкву і відстоювати їх.
Далі владика подякував єпископу Павлу за його візит до нашої єпархії і його молитви, які він підносив сьогодні разом з подолянами.
У свою чергу єпископ Павло подякував за запрошення і привітав хмільничан з початком будівництва нової святині, яка прикрасить і місто, і всю нашу Помісну Церкву.
З благословення Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, владика нагородив мецената і благодійника Олександра Кубряка Благословенною грамотою Предстоятеля. Архієрейськими грамотами були нагороджена низка будівничих.
На завершення архієпископ Михаїл подав всім прихожанам своє архієрейське благословення.
Владикам співслужили: секретар єпархії прот. Ігор Сіранчук, в.о. благочинного Хмільницького району прот. Іван Пукас та духовенство Вінницько-Тульчинської, Київської та Хмельницької єпархій.
Також у цей день владика завітав до Петропавлівського храму м. Хмільника, де ознайомився з ходом оздоблювальних робіт.

Текст та фото – прес-служба Вінницько-Тульчинської єпархії

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *