Нові штрафи для водіїв, пішоходів та велосипедистів

Нові штрафи для водіїв, пішоходів та велосипедистів

Верховна Рада прийняла закон, який посилює відповідальність учасників дорожнього руху, – повідомили на сайті  AUTO.RIA.

Верховна Рада 16 лютого прийняла в цілому законопроєкт №2695, «Про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». Зміни, які набудуть чинності після підписання документа Президентом та офіційного опублікування, торкнуться цього разу не лише водіїв, а й пішоходів, велосипедистів та навіть погоничів тварин.

У повідомленні AUTO.RIA  йдеться про те, що у фінальний текст, який буде поданий до «Урядового кур’єра», ще вноситимуть деякі техніко-юридичні правки, тому попередньо  опублікували лише найголовніші моменти, про які достеменно відомо вже зараз.

Пішоходи

У разі ігнорування пішими сигналів регулювання дорожнього руху, переходу проїзної частини у невстановленому місці або безпосередньо перед автомобілем, що наближається, а також невиконання інших вимог ПДР, їм доведеться розлучитися з сумою у 255 гривень.

При здійсненні цих же порушень у стані алкогольного сп’яніння штраф буде більшим: 680 грн. Якщо ж на додачу була створена аварійна обстановка – покарання зросте до 850 грн.

Велосипедисти … а також ті, хто керує гужовим транспортом та погоничі тварин у разі порушення ПДР ризикують отримати «мандат» на 430 грн. Те саме порушення, але скоєне у нетверезому стані – 680 грн. Порушення зі створенням аварійної обстановки – 850 грн.

Водії

Їзда без ременя безпеки або мотошолома – штраф 510 грн. Керування незареєстрованим автомобілем, ТЗ без номерного знаку, або коли знак не освітлюється, забруднений (так, що неможливо прочитати символи з відстані 20 м) чи закритий іншими предметами – штраф 850 грн. Повторне таке порушення – 17 000 грн. Порушення вимог дорожніх знаків або розмітки, правил зупинки або стоянки, рух тротуарами, ненадання переваги пішоходам на нерегульованих переходах – штраф 340 грн.

Користування водієм на ходу мобільним телефоном без засобів «вільні руки», проїзд на заборонний знак регулювальника чи сигнал світлофора, порушення правил обгону, переобладнання світлових приладів з порушенням стандартів – штраф 510 грн. Ненадання переваги у русі спеціальним автомобілям (медичної допомоги, рятувальникам, поліції), які рухаються з увімкненими спеціальними звуковими або світловими сигнальними пристроями – штраф 680 грн.

Ненадання переваги маршрутним ТЗ, рух смугою для громадського транспорту, зупинка або стоянка у межах таких смуг, яка створює перешкоди для руху – штраф 680 грн.

Перевищення швидкості на понад 20 км/год – штраф 340 грн.

Перевищення швидкості на понад 50 км/год – штраф 1700 грн.

Створення аварійної обстановки – штраф 1445 грн.

Залишення місця ДТП – 3400 грн, або позбавлення водійських прав на строк від 1 до 2 років.

Створення ДТП, внаслідок якого було пошкоджено інші автомобілі, дорожнє обладнання, вантаж, залізничний переїзд або інше майно – штраф 850 грн.

Керування ТЗ водієм, який не мав при собі або не пред’явив поліцейському відповідні документи на право керування та розпорядження ТЗ – штраф 425 грн.

Керування ТЗ особою, яка не має права керування ТЗ (тобто, на відміну від попереднього пункту, не просто забула вдома, а ніколи не отримувала «права») – штраф 3400 грн. Керування ТЗ особою, на яку накладено тимчасове обмеження на право керування ТЗ – продовження такого обмеження на строк від 3 до 6 місяців.

Керування ТЗ особою, яка була позбавлена водійських прав – штраф 20 400 грн. Повторне таке порушення – штраф 40 800 грн плюс позбавлення «прав» на строк від 5 до 7 років, з можливим оплатним вилученням ТЗ.

Керування автомобілем під дією алкоголю (або подібних за «ефектом» препаратів) знову повернеться до Адмінкодексу, у відому 130-ту статтю, проте її зміст буде змінено. Насамперед, строк давності для притягнення до відповідальності становитиме 1 рік.

Покарання для нетверезих водіїв передбачені наступні:

Керування ТЗ під дією алкоголю або відмова пройти тестування – штраф 17 000 грн. Повторне аналогічне порушення протягом року – штраф 34 000 грн, позбавлення «прав» на 3 роки, можливе оплатне вилучення ТЗ. За третє таке порушення протягом року – штраф 51 000 грн, позбавлення «прав» на 10 років, конфіскація ТЗ (якщо авто належало порушнику). Вживання алкоголю після зупинки поліцейським або після ДТП (до проведення огляду) – штраф 34 000 грн та позбавлення «прав» на 3 роки. Чинна поки стаття 286-1 Кримінального кодексу залишиться, та теж стосуватиметься водіїв, які сіли за кермо напідпитку. Проте вона визначатиме розмір відповідальності у разі здійснення таким водієм ДТП внаслідок якого є постраждалі або загиблі.

Нові обов’язки водія при зупинці поліцією:

  • На вимогу поліціянта пред’явити документи так, щоб той міг без проблем ознайомитись з ними та зафіксувати потрібні йому дані.
  • Пред’являти можна як пластикові (або паперові) документи, так і електронні.
  • Залишатися в автомобілі, й не виходити з нього без дозволу.
  • Тримати руки у полі зору поліцейського.
  • Подібне стосується й пасажирів: під час зупинки на вимогу поліцейського залишатися в автомобілі, або вийти з нього, якщо патрульний цього вимагатиме.

Описаний документ (точніше – його головні моменти), наразі прийнятий Парламентом в цілому, однак від набуття чинності в статусі Закону його відділяє підпис Голови ВР, далі – Президента, після чого публікація в офіційному виданні. І лише тоді ці (та низка інших змін) набудуть чинності.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *