НМТ-2023: у Міносвіти винайшли альтернативу ЗНО

НМТ-2023: у Міносвіти винайшли альтернативу ЗНО

Як альтернативу ЗНО, у міністерстві освіти України розглядають проведення у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ). Такі нововведення стали вимушеним кроком, оскільки безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі.

  • ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном, – поінформував у Телеграмі  міністр освіти Сергій Шкарлет.

Тестові завдання планують  укласти згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.

НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

Обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

  • української мови;
  • математики;
  • історії України;
  • іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування –  у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати:
▪️НМТ 2023 року;
▪️НМТ 2022 року;
▪️ЗНО 2020-2021 років.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *