“Німці воювали інакше”: зустріч ветеранів двох воєн – розвідниці та кіборга

“Німці воювали інакше”: зустріч ветеранів двох воєн – розвідниці та кіборга

Сьогодні вони познайомилися. Вона – 98-річна розвідниця, яка боронила Батьківщину в часи Другої світової війни, а він – 42-річний кіборг, який втратив ногу під час виходу з Іловайська. 

Наші колеги з Суспільного познайомили, без будь-яких сумнівів – легендарних людей: розвідницю Ольгу Твердохлєбову та кіборга Олександра Сарабуна з Вінниччини.

Ольга Твердохлєбова – розвідниця, полковниця. Пройшла Другу світову війну від Ленінграда до Берліна. Вона має багато нагород, серед яких і бойові – від Червоної зірки до ордена “За відвагу”.  Ним її нагородили посмертно, бо думали, що загинула під час виконання бойового завдання.

Про російсько-українську війну вона висловлюється так:

  • Вони собі приписують перемогу, але ні, не припишете. Нас хоч мало, але ми ще живі. Це наш народ український все життя воював за нашу землю. У нас в крові захистити свою Батьківщину, сімʼю, дітей.

Розвідниця часів Другої світової війни каже, що обидві війни порівнювати не можна. Адже, каже, “німці дітей не чіпали. Вони дітей не ґвалтували, а не так, як оці “паразіти”. Вони ж зомбовані, як їх керівник — шакал скажений“.

Кіборг Олександр Сарабун 2014-го року поїхав добровольцем на Донеччину. При виході з Іловайська втратив ногу. Втративши ногу, він ще деякий час відстрілювався, тримав бій.

Був у російському полоні. Далі – обмін, ампутація, реабілітація. За рік знов повернувся до війська. Про свої заслуги перед Батьківщиною говорити не любить. Нині Батьківщину боронять син, племінник та двоюрідний брат. Його через інвалідність не беруть. Тому він волонтерить.

Фото і відео – Суспільне ВІнниця.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *