Неякісні вироби можуть містити шкідливі речовини, чим здатні спровокувати навіть онкозахворювання: обираємо якісні ялинку та ялинкові прикраси

Неякісні вироби можуть містити шкідливі речовини, чим здатні спровокувати навіть онкозахворювання: обираємо якісні ялинку та ялинкові прикраси

Хмільничани уже готуються до новорічно-різдвяних свят та придивляються до ялинок. Хтось купуватиме живу, хтось штучну, придбає набір ялинкових прикрас або лише одну, щоб поповнити колекцію. Але що потрібно знати хмільничанам, щоб свята пройшли радісно та залишили лише приємні спогади про святкові закупи?  Ми підготували поради фахівців, як правильно вибрати ялинки та новорічні прикраси.

Спеціалісти Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області радять обирати ялинки виважено, продумуючи деталі.

Штучні ялинки: 

 • Спочатку варто визначитись з матеріалом: литі ялинки з поліетилену служать десятиліття, мають найбільш реалістичний вигляд та є абсолютно безпечними, але й коштують дорожче інших варіантів; ялинки з полівінілхлориду (ПВХ) також дуже привабливі і реалістичні, стійкі до займання, більш демократичні за ціною, але не такі зносостійкі; ялинки з волосіні дуже пухнасті та через маленьку товщину голок виглядають менш реалістично, такі ялинки не можна назвати зносостійкими та вогнестійкими – не найкращий варіант для придбання.
 • Понюхайте голки та стовбур штучної ялинки, – якісні вироби не повинні мати різкий хімічний запах.
 • Проведіть рукою по “хвої” ялинки, – вона має бути твердою та пружною, а також міцно закріпленою.
 • Зверніть увагу на підставку, – вона повинна бути стійкою та бажано металевою.
 • Обов’язково запитайте у консультанта про сертифікат якості, який би свідчив про те, що штучна ялинка не містить шкідливих речовин та є вогнестійкою. Також на етикетці обов’язково має бути вказана фірма-виробник, країна і дата виготовлення.

Натуральні ялинки:

 • Постукайте стовбуром ялинки по землі, – якщо дерево свіже або нещодавно зрубане, голки не повинні обсипатися.
 • Важливий і колір дерева, проте він залежить від виду, головне, щоб ялинка не була жовтою або бурою.
 • Обов’язково перевіряйте легальність дерева на сайті www.yalynka.info. Ялинка повинна мати чіп-бирку зі штрих-кодом і відповідним маркуванням, яке допоможе дізнатися її походження.

У Хмільнику вартість штучних ялинок дуже різна – від 370 до майже 3 тисяч гривень. Все залежить від виду та висоти новорічної красуні.

За ялинку карпатську в 1 метр хмільничани віддадуть 370 гривень, а висотою в 1,30 м – 498 грн. Альпійська і блакитна ялинка в 1,30 метрів коштує 1015 грн, а карпатська в 1 метр 50 сантиметрів – 685 грн.

Ялинки у 2 метри коштують 1270 гривень, трохи вищі – від півтори тисячі до двох з половиною тисяч гривень. Така ціна звичайних ялинок. За розкішну пухнасту сосну більше півтора метри  хмільничани віддадуть від 800 до 2 тисяч гривень.

Так само відповідально хмільничанам треба поставитись і до ялинкових прикрас. Адже неякісні вироби можуть містити шкідливі речовини, наприклад, свинець, нонiлфенол, формальдегід, нікель, оловоорганічні сполуки, які можуть спровокувати отруєння, хронічні алергії, опіки та навіть онкологічні захворювання. І тут порадами поділилися фахівці Міністерства охорони здоров’я України.

Новорічні іграшки

 • Краще не купувати прикраси на стихійних ринках — дешева продукція невідомого походження може містити неякісно оброблені, гострі деталі та токсичні речовини у складі виробу.
 • Перед покупкою уважно роздивіться виріб. Новорічні прикраси й іграшки не мають виділяти різкого запаху, фарба з поверхонь не повинна залишатися на руках, а блискітки не мають осипатися. Зверніть увагу на кріплення гірлянд і кульок. Воно не має бути крихким.
 • Пам’ятайте:  яскраві іграшки та ялинка часто приваблюють малюків. Тому скляні, тендітні та крихкі іграшки, особливо із дрібних деталей, які дитина може відламати та проковтнути, необхідно тримати якнайдалі від малюків. Це стосується і прикрас та свічок, що імітують їжу (штучні цукерки, пряники, фрукти). Не можна прикрашати ялинку свічками, особливо у поєднанні із легкозаймистими матеріалами – ватою, марлею тощо.
 • Мішура та “дощик” становлять небезпеку як для маленьких дітей, так і для домашніх тварин. Мішура – це тонкий метал, здатний травмувати слизову оболонку та внутрішні органи. Коти часто пробують жувати дощик. Проте як тільки кішка візьме кінчик мішури в рот, їй практично не вдасться виплюнути прикрасу. В такому випадку необхідно негайно звернутися за допомогою до фахівця.

Гірлянда

 • Обираючи новорічну гірлянду, варто уважно вивчити інструкцію. Ілюмінацію для закритих приміщень не можна використовувати надворі. Пластик, не розрахований на холод, може луснути, у негерметичні лампочки потрапить волога, а у результаті — закорочення дротів. У той же час ілюмінацію для вулиці не можна використовувати у закритому приміщенні. Вона може виділяти небезпечні випари.
 • Не використовуйте несертифіковані електричні вироби. При виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, миготіння лампочок) негайно відключіть гірлянду. Не варто включати багато електричних приладів одночасно. Перед тим, як залишити дім, переконайтесь, що всі вони вимкненні.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *