Неповнолітнім заборонено продавати алкоголь та цигарки

З початку 2019 року на території міста Хмільника виявлено  випадки продажу пива та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

У черговий раз нагадуємо власникам  торгівельних закладів, які реалізовують алкогольні напої та тютюнові вироби та продавцям:

Відповідно до вимог ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж неповнолітнім особам пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів. Якщо у продавця  виникли сумніви щодо досягнення особою 18-річного  віку, то  він зобовязаний отримати у покупця паспорт або інший документ, який підтверджує вік покупця. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива, алкогольних напоїв та тютюнових виробів такій особі забороняється.

Відповідно до ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення продаж неповнолітнім особам пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів тягне за собою накладення штрафу на продавця від 100  до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це від 1700 гривень до 6800 гривень, ст. 17 Закону України   «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»   передбачає накладення штрафу за порушення вимог статті 15-3 вищезазначеного Закону у розмірі 6800 гривень на власника.                

Про це повідомляє служба у справах дітей Хмільницької міської ради, інформує офіційний веб-сайт міськради

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *