Неймовірно: на аукціоні картину Примаченко продали за рекордну суму

Неймовірно: на аукціоні картину Примаченко продали за рекордну суму

Аукціон провів Благодійний Фонд Сергія Притули та аукціонний дім “Дукат”. Онлайн-аукціон тривав з 29 квітня по 5 травня. Метою аукціону була допомога Збройним Силам України, тому ставки були високими. Однак не всі вірили в успішність намірів, та критикували бажання ініціаторів допомогти армії таким чином.

  • Коли ми взялись за організацію аукціону з продажу картини Марії Примаченко, я вислухав від різних людей гігабайти текстів на кшталт «херньою займаєтесь», «і шо ви за неї вторгуєте?», «потратите купу часу, щоб вторгувати грошей на пару «корчів»», «да їй ціна 5 тисяч баксів»…
    Ці люди не були задіяні у процесі. Це була не їхня картина, вони не допомагали з розповсюдженням інформації про картину і аукціон, вони не зареєструвались на сайті аукціонного дому для участі в торгах.
    Все що вони робили – це демотивували і ставили все під сумнів, – написав Сергій Притула на офіційній сторінці.

    В аукціоні брала участь картина Марії Примаченко “Квіти виросли коло четвертого блоку”. Те, що саме картину цієї художниці обрали для аукціоні, має і свій символізм. Нагадаємо, рашисти умисно знищили музей Примаченко в Іванкові. А тепер картину продали за півмільйона доларів. Її придбали два добродія з-за кордону, прізвища яких не називаються. Більше того, купці картини запевнили українців, що картина залишиться в Україні та буде передана одному з київських музеїв.

Картина «Квіти виросли коло четвертого блоку» була продана за 500 000$. Прецедентний рекорд для українського мистецтва. За ці кошти було закуплено 125 бусів Volkswagen T5 для переднього краю фронту! Авто будуть перевозити особовий склад, вантажі, які будуть використовуватись для евакуації, для роботи підрозділів аеророзвідки тощо.

  • Близько двох тижнів тому нам вдалось домовитись у Німеччині про викуп такої великої партії транспорту за максимально пільговою ціною. Після передоплати нам якраз не вистачало тої суми, яку ми вчора вторгували. Я збирався робити окремий допис-звернення до людей, щоб закрити цей проект, але одна картина зробила це замість усіх нас, – написав щасливий від того, що відбулося, Сергій Притула.

Довідково:

Волонтер-водій штабу Фонду Сергія Притули, а в мирному житті колекціонер Ігор
Понамарчук разом з дружиною Дар’єю Добріян подарували Фонду картину з сімейної
колекції.
Родина Марії Примаченко підтримала благодійний аукціон і відмовилася від роялті з
продажу картини на користь ЗСУ.
Фото –  з особистої сторінки Сергія Притули.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *