Не здавайте в оренду платіжні картки: Держспецзв’язку

Не здавайте в оренду платіжні картки: Держспецзв’язку

Останнім часом у соціальних мережах все частіше з’являються оголошення з пропозицією здати банківську картку в оренду. За це обіцяють непогану плату (приблизно 1000 гривень на добу), і більше нічого робити не потрібно.  Не зголошуватися на подібні пропозиції громадян закликає Держспецзв’язку, і пояснює про такі шахрайські схеми.

Також можуть траплятися оголошення з пропозицією легкого заробітку, де так званий роботодавець просить надати номер картки, або можливість відкрити нову картку для можливості зарахування коштів. Але не все так просто, як здається. І ось чому!

Грошові мули, або дропи – це особи, які дають можливість третій особі (шахраю) за грошову винагороду використовувати свій фінансовий рахунок для проведення операцій з коштами незаконного походження.

Як дропи це роблять?

Дропи перераховують незаконно отримані кошти через різні банківські рахунки, використовуючи свої платіжні картки. Це робиться для того, щоб ускладнити роботу слідства. Такий процес дає можливість проводити шахрайські операції в різних країнах, залишаючись у тіні.

Що це за гроші?

Це кошти, які були отримані незаконним шляхом: торгівля наркотиками, людьми, тероризм, фішинг, та інші тяжкі злочини.

Крім того, банківські картки можуть бути використані для проведення фінансових операцій, що пов’язані зі здійсненням незаконної діяльності, наприклад, для роботи онлайн-казино, що не мають ліцензії, ухилення від сплати податків тощо.

Чи усвідомлює дроп, що він став системою злочинного ланцюжка?

Найімовірніше, ні. Оскільки про це йому ніхто не скаже. А якщо й поцікавиться, то шахраї завжди розкажуть якусь гарну історію.

У чому полягає головна небезпека?

Грошовий мул – це співучасник злочину, нижча ланка злочинної схеми, яку правоохоронці знаходять швидше. Участь у таких схемах можуть мати серйозні наслідки:  штрафи, конфіскацію майна і навіть позбавлення волі.

Як вберегти себе?

  • Будьте обережні з пропозиціями легкого заробітку!
  • Уникайте підозрілих пропозицій і не погоджуйтеся брати участь у сумнівних схемах!

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО:

  • Погодилися на роботу, але через деякий час зрозуміли, що стали дропом? НЕГАЙНО зверніться до кіберполіції, подавши заяву на їхньому сайті.
  • Встигли попрацювати дропом? Припиніть співпрацю з таким таким “роботодавцем” і зверніться до кіберполіції,   а також до банку, рахунок в якому використовувався для відмивання коштів.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *