Не зачіпати! На Вінниччині почали розкидати вакцину проти сказу

Не зачіпати! На Вінниччині почали розкидати вакцину проти сказу

З 22 травня розпочалась кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною. Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Під час кампанії буде оброблена площа у кількості 4 тис. км², при цьому будуть застосовуватись спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин. Заплановано розповсюдити 100 тис. доз приманок.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна з желеподібною капсулою всередині із вакциною проти сказу “Орісвак”:

  • вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні;
  • не виділяє вакцинний вірус зі слиною;
  • безпечна для інших тварин;
  • безпечна для людини і природного середовища;
  • стабільна в польових умовах.

 У Держпродспоживслужбі до мешканців області звернулися з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки та залишати привабливими для тварин!

Довідково:

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, яка уражає центральну нервову систему з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю.

Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини, однак, основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *