У ніч з 26 на 27 березня українці переведуть годинники на літній час. Переводити стрілки годинників слід на годину вперед. Як наслідок — світловий день стане на годину довшим.
Країни ЄС у 2022 році продовжать перехід на літній час, крім того, в ЄС одразу три часові пояси. На жаль, дуже багато українців змушені були виїхати в інші європейські країни. Щоб уникнути плутанини з часом, розповідаємо, як відрізнятиметься час України та інших країн після переведення годинника.
Якщо взяти за орієнтир 8.00 27 березня в Україні за київським часом, тоді у інших країнах буде такий час:
- Польща 7:00
- Словаччина 7:00
- Угорщина 7:00
- Молдова 8:00
- Чехія 7:00
- Румунія 8:00
- Естонія 8:00
- Ірландія 6:00
- Німеччина 7:00
- Іспанія 7:00
- Велика Британія 6:00
- США 2:00 (Вашингтон). США здійснили перехід на літній час 13 березня.
- Норвегія 7:00
- Японія 14:00. Японія не переходить на літній час.
- Грузія 9:00. Грузія в 2022 році не переводитиме годинник.
Деякі вчені вважають, що переведення годинників на літній час більше впливає на організм, ніж на зимовий. Найменшим наслідком цього може бути порушення ритму біологічного годинника, на відновлення якого людина може потребувати від декількох днів до декількох тижнів. Утім, очікувати можна й серйозніших наслідків. Наприклад, у країнах, які переводять годинники, у момент переходу збільшується кількість інсультів і звернень до Служби швидкої допомоги. А згідно з даними міжнародної групи дослідників (було проаналізовано дані про понад 150 млн осіб зі США та Швеції), є чотири групи захворювань, які залежать від переведення годинників:
- серцево-судинні захворювання;
- травми;
- психічні розлади;
- захворювання, пов’язані з імунною системою.
Для того щоб мінімізувати негативний вплив переведення годинників, лікарі радять дотримуватися таких загальних рекомендацій:
- за кілька днів до переведення стрілок почати лягати спати на 15 — 30 хвилин раніше, ніж зазвичай;
- відмовитися від алкоголю, споживати більше корисних продуктів і пити більше води;
- не використовувати гаджети щонайменше за годину до сну;
- на деякий час відмовитися від споживання напоїв, які збуджують нервову систему, зокрема енергетиків, кави та продуктів із великим вмістом кофеїну;
- тимчасово уникати фізичних і емоційних навантажень, щоб не перевтомлюватися, а також розв’язання складних інтелектуальних завдань.
Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.