Не ведіться на “дешеву рибку” в інтернеті: що варто знати хмільничанам, щоб не потрапити на гачок шахраїв

Не ведіться на “дешеву рибку” в інтернеті: що варто знати хмільничанам, щоб не потрапити на гачок шахраїв

Щоразу шахраї стають все винахідливішими, а довірливі громадяни прагнуть в інтернеті знайти дешевшу річ, часто забуваючи про пильність.

Двоє вінничан – брат і сестра, захотіли заможнішого життя. Тому почали в інтернеті продавати меблі. Меблі пропонували справні, привабливу ціну, навіть доставку, але за умови авансу або передоплати.  Помалу з’явилися клієнти. Суми пропонували невеликі, а коли покупець оплочував одразу – йому надавали суттєву знижку. Такими оголошеннями “засіяли” всі сайти.

І почалася торгівля. Гроші їм перераховували, але комерсанти й не думали доставляти меблі. Пара надурила більше 100 клієнтів. заробивши на обмані близько півмільйона гривень. Один замовник сплачував наперед близько 5 тисяч гривень.

До речі, в липні цього року кіберполіція України “накрила” цілу мережу інтернет-шахраїв, які працювали за тією ж схемою. Злочинна група з 48 осіб діяла в кількох областях України, в тому числі й у Вінницькій області. Шахраї виманили в довірливих людей більше 4 мільйонів гривень.

Горе-підприємці все продумали для своїх оборудок. Постійно міняли мобільні номери, завели собі мобільний термінал для проплат, періодично змінювали ноутбуки, смартфони, банківські картки, Злочинній вінницькій парі світить до 6 років позбавлення волі.

Що потрібно знати хмільничанам, щоб не дати себе ошукати мережевим спритникам:

  • Ніколи не спокушайтесь низькою ціною в обмін на незначну, відносно вартості товару, передоплату. Наприклад, вам пропонують зимові чоботи вартістю 300 гривень, коли середня ринкова ціна таких самих – мінімум 800 гривень.
  • Ніколи не погоджуйтесь на пропозицію підійти до банківського терміналу та перерахувати кошти на якийсь невідомий рахунок.
  • Якщо вирішили здійснити передоплату, не повідомляйте нікому номери платіжної картки, а транзакцію проводьте у банку, який емітував (виготовив та видав вам) цю картку. Якщо користуєтеся платіжними інтернет-сервісами, оплачуйте покупту тільки через платіжний сервіс вашого банку з обов’язковим підтвердженням транзакції через секретний пароль.
  • Обов’язково у полі “призначення платежу”  викладіть максимум інформації: кому, за що платите.

Джерело: Вінниця кримінальна

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *