Не про Гаррі Поттера: нарадча кімната і її таємниця

Не про Гаррі Поттера: нарадча кімната і її таємниця

Хмільницький міськрайонний суд продовжує давати відповіді на питання, які найбільше цікавлять громадськість. Прес-секретар суду Наталя Міщук дає відповіді на питання, що таке нарадча кімната, для чого вона потрібна і яка її таємниця – саме ці питання задають люди, далекі від юриспруденції.

“Нара́дча кімната — окреме приміщення суду, призначене для обговорення суддями наслідків розгляду справ та постановлення в них рішень. Рішення, вирок суду ухвалюється, оформлюється і підписується в нарадчій кімнаті. Ухвали суду, які оформлюються окремим процесуальним документом, постановляються в нарадчій кімнаті, інші ухвали суд може постановити, не виходячи до нарадчої кімнати.

Часто, у судах першої інстанції кабінет судді служить йому нарадою кімнатою, як, наприклад, у Хмільницькому міськрайонному суді. У таких випадках судді обов’язково чіпляють  табличку «Не турбувати! Суддя в нарадчій кімнаті». Така табличка необхідна, аби ніхто, навіть працівники суду, не заходили до судді та не порушували таємницю нарадчої кімнати.

Нарадча кімната є своєрідним гарантом незалежності суддів і створення умов для правильного, повного та всебічного розгляду справи. Судді таким чином мають можливість приймати чи голосувати (у випадку колегії суддів) за те рішення, яке вважають правильним. Жодна людина не має права впливати на служителя Феміди у такий момент – суддя не відповідає на телефонні дзвінки, не контактує ні з ким, не розглядає іншу справу і жодним чином не розголошує про рішення до моменту його проголошення.

Порушення таємниці нарадчої кімнати є підставою для скасування рішення суду в апеляційному чи касаційному порядку.

Сподіваємось, ми втамували вашу цікавість і тепер нарадча кімната у суді не буде для Вас таємницею, проте таємниця нарадчої кімнати нехай зберігається завжди”.

 

Дарина Сміла

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *