Не нехтуйте безпекою і не залишайте зарядні пристрої в розетках!

Не нехтуйте безпекою і не залишайте зарядні пристрої в розетках!

Минулої доби, 4 січня, рятувальники ліквідували 5 пожеж. Зокрема, через зарядку до телефона загорілася оселя вінничан. Загоряння виникло в одній із кімнат житлового будинку на площі 9 кв. м. До прибуття підрозділу надзвичайників полум’я намагався самостійно приборкати власник помешкання, внаслідок чого отримав опіки. Бригадою ЕМД чоловіка госпіталізували до Центру термічної травми та пластичної хірургії лікарні ім. М.І.Пирогова.

Про цей випадок сповістили обласні рятувальники, а ми, в свою чергу, наголошуємо на необхідності забирати зарядні пристрої після того, як зарядили телефон. І ось чому.

Гаджети вимагають щоденної зарядки, а деякі – кілька разів на день. Для своєї зручності багато людей залишають зарядний пристрій включеним у розетці.

Залишати зарядний пристрій у розетці – це грубе порушення правил техніки безпеки. Звичайна зарядка може спровокувати коротке замикання. Саме ця причина стає найчастішою для пожеж.

Експерти зазначають, що для короткого замикання достатньо лише стрибка в напрузі або несправності зарядного пристрою. Причому несправність зарядки практично неможливо помітити.

Попри те, що сама собою увімкнена в розетку зарядка не споживає стільки електроенергії, як під час заряджання гаджета, все ж за рік одна зарядка може намотати 2-3 кіловати.

Також варто вказати і на зношуваність зарядного пристрою. Під час заряджання пристрій нагрівається, але й коли він просто увімкнений в розетку без гаджета – теж спостерігається його невеличке нагрівання. Це позначається на якості зарядки пристрою.

Також зарядний пристрій не можна залишати в розетці під час грози. Це правило стосується всіх електронних приладів. При сильній грозі та штормовому вітрі бажано відключити все живлення в будинку.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *