“Не лише за покупками” і полиця добра: які особливості мають хмільницькі магазини…

“Не лише за покупками” і полиця добра: які особливості мають хмільницькі магазини…

Мабуть, нині немає таких людей, хто б не займався чи не займається чимось у сфері торгівлі, і кожен чудово розуміє, що без торгівлі, якою б вона не була, – неможливо уявити сучасний світ. Але найбільш затребуваною є торгівля продуктами харчування. У Хмільнику чи не на кожному кроці є продуктові магазини, де громадяни купують все необхідне. І в кожного магазину є своя особливість: он лише в тому завжди продається свіжа риба, а там усі без винятку чудові та дуже ввічливі продавці, а там – не відходячи від магазину можуть посмажити шашлик із щойно придбаного вами м’яса… І про всі ці особливі відмінності знає кожен хмільничанин. А, можливо, і не про всі.

Мінімаркет «Марічка» знаходиться у досить віддаленому районі міста – на Лисенка, тому туди приходять лише жителі з навколишніх вулиць. І приходять не лише для того, щоб просто придбати продукти або щось для дому, але й для гарного проведення вільного часу. Адже на території досить просторо і стоять бесідки, де покупці-сусіди з дітками приходять «на чай» і веселі посиденьки. Власниця крамниці Людмила ще й двічі на тиждень сама пече для відвідувачів домашню піцу, розливає квас, лимонад і пиво. За три роки існування магазину з людьми, що проживають поряд, склалися досить дружні стосунки.

  • Мені тут все подобається. Приходимо сюди не лише за покупками, а й гарними враженнями. Часто приходжу зі своїми дітками і племінниками, тут проводяться для дітей різні конкурси, є де посидіти і побігати. В нас день не проходить без відвідин «Марічки», ходимо сюди, як у розважальний заклад, бо навкруги реально нічого подібного немає, а йти в місто дуже далеко, тим більше з малими дітками, – розповіла постійна клієнтка магазину Людмила Аксьонова.

Крім того, власниця магазину Людмила частенько проводить у своєму магазині різні акції та лотереї. На день відкриття магазину – у травні завжди організовує маленькі свята для колективу і покупців-сусідів, пекла вдома кекси  і пригощала усіх бажаючих, на 8 березня цього року влаштувала лотерею для покупців жіночої статі. В якості призів – товари з магазину, діткам – іграшки, кульки. І на різні свята вигадує щось особливе, щось таке, аби відрізняло  їх від інших магазинів. У цьому ж приміщенні також функціонує єдиний у нашому місті готель-хостел, що з’явився два роки тому. Нині  на період карантину він не діє.

Магазин «Скриня», що знаходиться в районі «первомайки», також має свою особливість. У лютому 2018 року при відкритті магазину у завмага Анни виникла ідея створити поличку добра для пенсіонерів та нужденних, і ця ідея була підтримана власником магазину. Це єдиний і перший у Хмільнику магазин, де втілили в життя ідею з соціальною поличкою. Такі доброчинні  акції поширені у різних країнах світу, в Україні вони менш відомі, але ініціативу підтримували свого часу і в Києві, і в Луцьку, і в Львові. Створюються такі полиці з метою підтримати нужденних та пенсіонерів, яким важко прожити на одну пенсію.

  • Оскільки у нас в районі багато пенсіонерів, така полиця стала дуже потрібною. Коли ми лише встановили полицю, то покупці дуже часто й багато залишали продуктів, а тепер, на жаль, із цим дуже скромно. Мабуть, тому, що в людей немає достатку, а ще карантин вплинув. Кладуть продукти переважно ті самі люди. Скоро буду робити 20 років після смерті матері, то планую поповнити полицю й сама продуктами, адже заберуть ті, кому ці продукти найбільш необхідні, – розповіла завідуюча магазином пані Анна.

На полиці добра залишають  переважно хліб, а ще макарони, крупи, олію. Продавці кажуть, що були випадки, коли з дому люди приносили свій вирощений урожай: овочі. Таку продукцію не поспішають брати.  Але полиця все ж виправдала себе, і власники, і продавці магазину раді з того, що долучилися до доброї справи. Їм приємно, а пенсіонерам – хоч якась допомога.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *