Вінницькі науковці та підприємці ще навесні цього року взялися за розробку інноваційної системи з виявлення небезпечних металевих предметів. Унікальність вінницької розробки полягає у її низькій собівартості.
Росія сіє лихо на території України, водночас цим самим робить велику біду для всього світу. Через війну росії проти України людству загрожує світовий голод.
Тож українським аграріям вкрай потрібні не лише плуги та борони, а й міношукачі, щоб очистити поля від небезпечних предметів. За різними прогнозами, на це піде від 15 до 30 років. Над питанням, як убезпечити фермерів під час посівної, навесні цього року почали працювати науковці Вінницького національного технічного університету (ВНТУ) разом із компанією «ФРЕНДТ».
- Сьогодні ми вже можемо презентувати концепцію комплексу технологій. Ідея її роботи полягає у вилученні людей із процесу пошуку. Адже головне для нас — зберегти життя працівника, – розповів ректор ВНТУ Віктор Біліченко.
Програмний апаратний комплекс, що допомагатиме аграріям виконувати сільськогосподарські роботи без загрози для життя, працюватиме наступним чином. Спочатку за допомогою дрона будуть визначені межі поля, промальовані лінії навігації та складена мапа безпечного руху транспортного засобу, обладнаного системою автоматичного керування. Створена мапа завантажуватиметься в систему управління транспортного засобу, що рухатиметься за даним маршрутом.
- До транспорту чіпляється установка, яка приблизно схожа на оприскувач. Але замість форсунок, які обприскують, будуть встановлені сенсори, що шукатимуть на глибині до 1 метра металеві предмети, За участю науковців ВНТУ нам потрібно розробити контролер, що визначатиме тип предмета, адже в землі може бути і лапа від культиватора, і підкова тощо. Нам потрібно це відфільтровувати, аби було менше роботи для тих, хто в подальшому очищуватиме поля. Після того, як пристрій пройде полем у супроводі дрона, складається мапа знайдених металевих об’єктів із високою точністю — до 2 см, — зазначив засновник компанії «ФРЕНДТ» Віталій Шуберанський.
Ця мапа, яку можна буде завантажити на звичайний смартфон, передаватиметься фахівцям із розмінування.
За словами науковців, ще одне завдання такої розробки — це цифровий розвиток усіх пріоритетних галузей економіки країни. І головне − новостворена система допоможе зберегти життя людей і вартісну сільгосптехніку.
Практичні дослідження розробленого апаратного комплексу планують проводити у серпні цього року на полях Вінниччини. Нині розробники шукають фінансову і організаційну підтримку для виробництва низки прототипів, що будуть виконувати різні специфічні завдання на базі отриманих прикладних знань.
За інформацією АрміяINFORM.